15 požymių, kurie įspėja – galimai esate nėščia

Nėštumo testas / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-03-23 16:40
Kokie yra nėštumo požymiai ir kada moteris ima juos pastebėti? Nėra dviejų vienodų moterų, todėl tikslaus atsakymo irgi nėra. Vienos moterys nėštumo požymius jaučia anksčiau, kitos gerokai vėliau, trečios – iš vis nejaučia. Tačiau yra požymių, iš kurių gana anksti galima įtarti nėštumą.
 1. Nebėra mėnesinių

Jei praėjus 12-14 dienų po ovuliacijos, 28-30 dienų nuo paskutinių mėnesinių, mėnesinės neatsiranda. Šis požymis laikomas pagrindiniu įtariant galimą nėštumą.

 1. Jautrios krūtys ar speneliai

Pastebima maždaug 3 savaitėms po pastojimo, vadinasi, kai mėnesinės vėluoja savaitę. Krūtys taip pat kiek pabrinkti gali ir prieš prasidedant mėnesinėms, kaip PMS reiškinys. Tačiau per PMS paprastai nepajautrėja speneliai.

 1. Lengvi pilvo spazmai ir negausios kraujingos išskyros

Nedidelis kraujavimas iš lytinių organų, „tepimas“. Jei pastojote – toks tepimas gali pasireikšti tuomet, kai apvaisintas kiaušinėlis implantuojasi gimdoje. Tai nutinka 8-10 dienų po ovuliacijos, vadinasi, likus keletui dienų iki numatomų mėnesinių.

 1. Spenelių laukelių patamsėjimas

Areolė – tai tamsesnės odos laukas aplink krūties spenelį. Praėjus keletui savaičių po pastojimo jis paprastai ima tamsėti, gali padidėti jo skersmuo. Jei pastojote – taip pat šiuo metu gali pastebėti ant krūtų išryškėjusias venas, padidėjusias Montgomerio liaukas (aplink areolę esančius spuogelius).

 1. Neįprastai didelis nuovargis

Pirmąsias aštuonias – dešimt nėštumo savaites gali jaustis ypatingai išsekusi. Tai susiję su kūne vykstančiais medžiagų apykaitos pokyčiais. Organizmas turi prisitaikyti prie naujo darbo – išauginti kūdikį. Dauguma moterų geriau pasijunta nuo dvyliktos nėštumo savaitės.

 1. Pykinimas ir vėmimas

Labai anksti, praėjus savaitei po pastojimo gali prasidėti pykinimas ir vėmimas, kuris dažniausiai vargina rytais. Kai kurias nėščiąsias jis apskritai aplenkia, o kai kurias vargina įvairiu paros metu.

 1. Dažnas šlapinimasis

1-2 savaites vėluojant mėnesinėms gali padažnėti noras šlapintis. Šlapinimasis padažnėja šiek tiek padidėjus gimdai. Kol ji nepakyla aukščiau į pilvo ertmę (tai nutinka apie 12-tą nėštumo savaitę), didėjanti gimda spaudžia šlapimo pūslę, tad į tualetą gali tekti lakstyti dažniau nei įprastai.

 1. Pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas ir rėmuo

Keletą dienų prieš laukiamas mėnesines gali imti varginti vidurių užkietėjimas. Tai gali trukti 1-2 savaites. Organizme pakitusi hormonų pusiausvyra ir pradėjęs gamintis nėštumo hormonas atpalaiduoja žarnyno raumenis, tad tuštinimosi procesas gali tapti nebe toks efektyvus.

 1. Pakilusi bazinė kūno temperatūra

Praėjus apie 12 dienų po ovuliacijos gali pakilti bazinė kūno temperatūra ir nenukristi net ir tuo metu, kai turėtų prasidėti mėnesinės.

 1. Užsikimšusi nosis

Tai nėštumo simptomas, į kurį kartais nekreipiama dėmesio. Kadangi organizme padaugėja kraujo, nosies kanalai šiek tiek patinsta ir gali užsikimšti.

 1. Maisto užgaidos ir bjaurėjimasis juo

Tai moterys patiria ir ankstyvo, ir vėlyvo nėštumo metu. Svarbu, kad nėštumo metu gautumėte pakankamai kalorijų bei tokių maisto medžiagų kaip baltymai ir folio rūgštis.

 1. Nuotaikų kaita

Nuotaika ankstyvo nėštumo metu dažniau keičiasi dėl pasikeitimų hormonuose, nuovargio ir streso. Normalu tuo laikotarpiu būti jautresnei.

 1. Galvos svaigimas

Jis gali užklupti netikėtai, ypač jei staigiai pakeičiate padėtį – pavyzdžiui, jei gulite ant sofos, bet jus ima pykinti, todėl skubiai pašokate ir pajuntate, kad svaigsta galva. Tai normalu, bet reikėtų susirūpinti, jei vėl atsigulus svaigimo jausmas nedingsta.

 1. Galvos skausmas

Jie ankstyvo nėštumo metu pasitaiko dažnai dėl pasikeitimų hormonuose. Gydytojas gali pasiūlyti vaistų, kuriuos saugu vartoti laukiantis.

 1. Teigiamas nėštumo testas

Tai jau ne požymis, o priemonė. 10-14 dienų po pastojimo nėštumo testas jau gali patvirtinti nėštumą. Jei atsakymą rūpi sužinoti kuo greičiau – kreipkitės į polikliniką ir atliki kraujo tyrimą. Nėštumas pagal kraują nustatomas praėjus 8-10 dienų po apvaisinimo.

Platformoje manodaktaras.lt, paspaudę čia, rasite jums tinkamą akušerį-ginekologą savo mieste ir lengvai galėsite užsiregistruoti konsultacijai.