17 naujų koronaviruso atvejų: septyni susirgusieji jaučia simptomus, kiti – jų neturi

Koronaviruso pandemija. Per karantiną privaloma dėvėti kaukes / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-02 15:25
Per parą patvirtinta 17 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Septyni susirgusieji jaučia simptomus, kiti – jų neturi, sekmadienį  pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras.

Penki atvejai nustatyti Kauno apskrityje, du – Panevėžio, po vieną – Vilniaus ir Telšių apskrityse.  Iš aštuonių atvejų nustatytų Utenos apskrityje keturi yra įvežtiniai: trys iš Airijos, o vienas iš Jungtinės Karalystės.
 
Iš Jungtinės Karalystės žmogus grįžo liepos 27-ąją automobiliu. Jaučia simptomus.
 
Septyni atvejai patvirtinti Utenos apskrityje yra susiję su židiniu Ignalinoje. Iš jų trys įvežtiniai iš Airijos, taip pat užsikrėtė trys jų šeimos nariai bei su šiais įvežtiniais atvejais sąlytį turėjęs dar vienas asmuo. Išaiškinti 32 kontaktą turėję asmenys. Visi jie izoliuoti. Vienas iš užsikrėtusių asmenų jaučia simptomus.
 
Kauno apskrityje nustatytas atvejis asmeniui, kuris liepos 25-ąją dalyvavo ekskursijoje Išlaužas-Tauragė, kartu su kitais asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas. Asmuo jaučia simptomus. Nustatytas vienas artimą sąlytį turėjęs šeimos narys, bei 20 autobuso keleivių.
 
Atvejis nustatytas Prienų rajono gyventojui. Paskutinį kartą darbe buvo liepos 29-ąją. Asmuo jaučia simptomus. Dirba parduotuvėje, kurioje liepos 25-ąją lankėsi į ekskursiją Išlaužas-Tauragę važiavę asmenys, kuriems patvirtinti koronavuruso atvejai. Nustatyti septyni didelės rizikos artimą sąlytį turėję asmenys.
 

Du atvejai Kauno apskrityje yra susiję su šeiminiu protrūkiu. Iš viso protrūkyje jau nustatyti jau trys atvejai. Iš šių atvejų vienas asmuo jaučia simptomus, kitas simptomų nejaučia. Paskutinį kartą darbe buvo liepos 29-ąją. Nustatyti keturi didelės rizikos artimą sąlytį turėję asmenys, iš jų trys bendradarbiai. Kitas susirgusysis šiuo metu darbe nesilankė, nes nuo liepos 15-osios  atostogauja. Nustatyti keturi didelės rizikos sąlytį turėję asmenys – šeimos nariai.
 
Kauno apskrityje nustatytas atvejis asmeniui, kuris liepos 28-ąją lankėsi P. Mažylio gimdymo namuose, kur buvo ir asmuo, kuriam koronaviruso atvejis patvirtintas po ekskursijos Išlaužas-Tauragė. Nustatyti devyni didelės rizikos artimą sąlytį turėję asmenys, šeimos nariai ir giminaičiai. Asmuo simptomų nejaučia.
 
Telšių apskrityje patvirtintas atvejis žmogui, jaučiančiam simptomus. Šiuo metu užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. Sergantysis gyvena kartu su kitu šeimos nariu. Jie niekur išvykę nebuvo ir neturėjo sąlyčio su kitais asmenimis pastarąsias dvi savaites.
 
Vilniaus apskrityje patvirtintas atvejis asmeniui, kuris gydėsi traumą. Užkrečiamosios ligos simptomų nejaučia. Paskutinį kartą darbe lankėsi liepos 24 dieną. Pirminiais duomenimis, nustatyti 26 kontaktiniai asmenys, galutinis kontaktinių asmenų sąrašas tikslinamas.
 
Panevėžyje nustatytas atvejis, susijęs su įmone, kur jau registruoti du susirgimo atvejai. Izoliuoti trys asmenys: du darbovietėje ir vienas šeimoje. Asmuo pajuto simptomus liepos 29-ąją.
 
Atvejis Panevėžyje patvirtintas asmeniui, nejaučiančiam simptomų. Asmuo tyrėsi profilaktiškai dėl artimo asmens. Šeimoje kontaktinių asmenų nėra, tačiau izoliuoti devyni asmenys darbovietėje.  

Per praėjusią parą patvirtinta 17 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius siekia 2110. Šiuo metu tebeserga 373 asmenys, pasveiko – 1644, o izoliacijoje yra 144 asmenys. Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 103 įvežtiniai atvejų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.