26 nauji koronaviruso atvejai: dalis susiję su židiniais Operos ir baleto teatre bei Kaune

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-12 14:30
Dvylika iš 26 naujų koronaviruso atvejų siejami su žinomais ligos protrūkiais, tarp jų – Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) bei Kauno renginių erdvėje „Adform kiemelis“, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Su židiniu LNOBT siejami šeši nauji ligos atvejai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 12 žmonių. 

Vienas atvejis Vilniaus apskrityje siejamas su Šalčininkuose liepos 11 dieną vykusia švente. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kontaktavusiam su jau sergančiu žmogumi. Asmuo buvo izoliacijoje. Tai 18 atvejis, siejamas su šiuo židiniu. 

Dar vienas atvejis taip pat registruotas Vilniaus apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kuris, kaip nurodė epidemiologinio tyrimo metu, liepos 24 dieną lankėsi sostinės senamiestyje veikiančiame bare „Bardakas“. Asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Vertinama, jog tai ketvirtas susijęs atvejis.

Trys nauji atvejai siejami su protrūkiu Kauno senamiestyje veikiančiame „Adform kiemelyje“. Anot NVSC, vienas iš asmenų yra darbuotojas, kiti – sąlytį turėję asmenys. Du iš jų jaučia infekcijai būdingus simptomus, vienam jie nėra pasireiškę. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejami septyni atvejai.

Vienas naujas atvejis Kauno apskrityje yra siejamas su židiniu ekskursijoje „Išlaužas–Tauragė“. Infekcija nustatyta asmeniui, turėjusiam sąlytį su šios ekskursijos dalyviu. Žmogus jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Tai 16 atvejis, susijęs su šiuo židiniu.

Dar vienas atvejis Kaune patvirtintas asmeniui, kuris užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju. Asmuo jaučia simptomus.

Per praėjusią parą taip pat registruoti šeši nauji įvežtiniai atvejai.

Keturi iš jų nustatyti Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, grįžusiems iš Nyderlandų, Indijos, Latvijos bei Danijos. Visi asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus.

Vienas įvežtinis atvejis registruotas Vilniaus apskrityje asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Rusijos. Šis atvejis taip pat yra simptominis. 

Šeštasis įvežtinis atvejis registruotas Kaune. COVID-19 liga patvirtinta dar vienam į Kaune veikiančią logistikos įmonę dirbti iš Ukrainos atvykusiam užsieniečiui. NVSC teigimu, šis atvejis vertinamas kaip įvežtinis, asmuo koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, testuotas profilaktiškai.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė septyni asmenys: trys Kauno, du Vilniaus ir po vieną Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse. Visi asmenys tirti dėl jaučiamų koronavirusui būdingų simptomų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kas asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 2309 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 532 asmenys, pasveiko –1683.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.