37 nauji koronaviruso atvejai: 17 yra susiję su protrūkiu Kaune

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija. COVID-19 mėginių tyrimas / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-08 14:17
Septyniolika iš 37 naujų koronaviruso atvejų yra susiję su protrūkiu Kauno transporto įmonėje „Hegelmann Transporte“, iš kurių pirmasis – įvežtinis iš Ukrainos. Per praėjusią parą registruoti dar keturi įvežtiniai atvejai, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Po kontakto su sergančiuoju, pirminiais duomenimis, užsikrėtė dešimt žmonių, šešių asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu dar nežinomos. 

Dvidešimt devyni atvejai registruoti Kauno apskrityje, keturi – Vilniaus, trys – Klaipėdos, taip pat vienas atvejis registruotas Panevėžio apskrities gyventojui.  

„Hegelmann Transporte“ – septyniolika atvejų

COVID-19 liga per vakarykštę parą patvirtina septyniolikai užsieniečių, kurie nuo liepos 27 dienos buvo apgyvendinti „Hegelmann Transporte“ patalpose, esančiose Pramonės prospekte. Asmenys, kaip nustatyta epidemiologinio tyrimo metu, atvykę izoliavosi, visi jie nurodė neturintys infekcijai būdingų simptomų.

Manoma, kad susirgimai „Hegelmann Transporte“ išplito nuo liepos 27 dienos iš Ukrainos per Baltarusiją į Lietuvą dirbti atvykusio asmens – šis atvejis vertinamas kaip įvežtinis.

NVSC informuoja, kad „Hegelmann Transporte“ pateikti nurodymai atlikti apgyvendinimo patalpų valymą ir dezinfekciją, įmonės administracijai suteikta informacija dėl tolimesnių veiksmų, kaip turėtų būti atskiriami naujai atvykusių arba po reiso Europoje grįžusių asmenų srautai, kaip turėtų būti organizuojamas jų izoliavimas, numatant atskiras patalpas, ir ištyrimas. 

Įvežtiniai atvejai – Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse

Dar du įvežtiniai atvejai praėjusią parą registruoti Klaipėdos apskrityje – COVID-19 liga patvirtinta asmenims, grįžusiems iš Lenkijos ir Meksikos. Abu asmenys jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus. 

Vienas įvežtinis atvejis registruotas Kauno apskrityje žmogui, į Lietuvą parvykusiam iš Maltos. Asmuo koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, tirtas profilaktiškai. 

Dar vienas įvežtinis atvejis registruotas Panevėžio apskrityje gyvenančiam žmogui. Asmuo grįžo iš Vokietijos. Tyrimas koronavisurinei infekcijai nustatyti atliktas dėl jaučiamų COVID-19 ligai būdingų simptomų.

Dešimt asmenų užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais

Devyni iš dešimties atvejų nustatyti Kauno apskrityje, vienas – Vilniuje. Septyni atvejai simptominiai, trims žmonėms infekcijai būdingi simptomai nėra pasireiškę.

Keturi iš šių atvejų yra vienos šeimos nariai. Kaip užsikrėtė pirmasis šios šeimos narys, nėra aišku – šis atvejis priskirtas prie tų atvejų, kurių užsikrėtimo grandinės nenustatytos.

Vienas iš šių dešimties atvejų yra siejamas su protrūkiu, kilusiu dėl ekskursijos „Išlaužas – Tauragė“. Tai jau dvyliktasis atvejis, susijęs su šiuo židiniu. 

Šešių asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nenustatytos

Du iš šių atvejų registruoti Kauno apskrityje, kaip užsikrėtė šie žmonės, nėra aišku. Abu jie jaučia simptomus, vienas iš šių asmenų yra šeimos, kurioje iš viso serga penki asmenys, narys. Manoma, kad šis šeiminis protrūkis galėjo kilti po apsilankymo Kaune liepos 26 dieną vykusiame cirko pasirodyme. 

 Dar trys atvejai, kai užsikrėtimo grandinė nenustatyta, registruoti Vilniuje. Du asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus, vienam jie nėra pasireiškę. Šis asmuo testuotas profilaktiškai – prieš vykstant į komandiruotę.

Taip pat neaiškios ir vieno žmogaus užsikrėtimo aplinkybės Klaipėdos apskrityje. Asmuo tirtas dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

Lietuvoje iki šiol koronavirusu užsikrėtė 2231 žmohus, tebeserga 469 asmenys, pasveiko – 1668.

Nuo COVID-19 mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.