4 miegojimo padėtys: kuri iš jų naudingiausia sveikatai

Miegas / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2022-03-22 12:07
Daugiau nei 40 proc. amerikiečių miega mažiau nei rekomenduoja specialistai, todėl dažnas jaučiasi pavargęs, išsekęs, jiems didesnė tikimybė susirgti depresija, turėti aukštą kraujospūdį ar svorio padidėjimą. Tačiau, kaip skelbia Health.com, net jei jums ir pavyksta išmiegoti 7–8 valandas, ar jausitės žvalūs pabudę, priklauso ir nuo to, kokią kūno padėtį miegant pasirinkote.

Kai kurios miegojimo padėtys gali sukelti kaklo ir nugaros skausmus, pilvo spazmus ar net skatinti priešlaikinių raukšlių atsiradimą.

Miegojimas ant nugaros – viena geriausių padėčių

Ši miego poza ypač tinkama, jei norite išvengti kaklo ir nugaros skausmų, sumažinti skrandžio rūgštingumą ar užkirsti kelią priešlaikinių raukšlių atsiradimui. Tačiau netinkama poza tiems, kas linkę knarkti.

Pasak Niujorko chiropraktiko Steven Diamant, miegant ant nugaros, galvai, kaklui ir stuburui lengviau išlaikyti neutralią padėtį. Jam antrina ir Mayo klinikos Ročesteryje miego medicinos specialistas dr. Eric Olson, teigdamas, kad ši miego padėtis idealiai tinka tiems, kurie skundžiasi padidėjusiu rūgštingumu: „Miegant ant nugaros, galva pakelta šiek tiek aukščiau, tad skrandis yra žemiau stemplės, o tai sumažina tikimybę rūgščiai iš skrandžio kilti į viršų“.

Miegojimas ant nugaros taip pat padeda išvengti raukšlių, nes veidas nespaudžiamas į pagalvę, sako Sent Luiso universiteto dermatologijos prof., medicinos mokslų dr. Dee Anna Glaser. Be to, ir krūtys išlaiko savo kūno svorį, nėra spaudžiamos ir nesuglemba.

Tačiau, jei naktį knarkiate, ši miegojimo padėtis jums nėra pati tinkamiausia, mat knarkimas tik padažnės ir sustiprės, teigia dr. E.Olson.

Miegojimas ant šono

Ši miegojimo poza ekspertų laikoma taip pat viena iš geriausių, nes padeda sumažinti kaklo ir nugaros skausmus, rūgštingumą, mažina knarkimo galimybę, ypač tinkama nėštumo metu. Vienas minusas – nėra tinkamiausia veido odai ir krūtinei.

Kaip teigia med.m.dr. prof. Dee A.Glaser, miegojimas ant šono puikiai tinka bendrai sveikatai – sumažina knarkimą ir išlaiko natūralius nugaros linkius. Taip pat šią padėtį ekspertai rekomenduoja tiems, kas kenčiate nuo refliukso. „Tačiau vienas trūkumas – miegant ant šono gali atsirasti raukšlių. Mat viena veido pusė spaudžiama į pagalvę, o kitos veido pusės oda slėgio tempiama žemyn“, – aiškina dr. Dee A.Glaser.

Ši poza taip pat prisideda ir prie krūtų suglebimo, nes miegant ant šono, labiau tempiami krūtų raiščiai. Miegojimas ant šono ypač rekomenduojamas nėščiosioms, tik labiau patariama rinktis kairiąją pusę – idealiai tinka kraujotakai.

Embriono poza

Ši miego padėtis naudinga tiems, kas turi problemų dėl knarkimo, bei nėštumo metu. Tačiau netinka, norint išvengti kaklo ir nugaros skausmų, gali skatinti raukšlių susidarymą.

Jei miegate vaisiaus poza, t.y. susirietęs lyg kūdikis, aukštai iškėlę kelius, o smakras beveik prigludęs prie krūtinės, ryte pabudę galie jausti stiprų kaklo ir nugaros maudimą, ypač pavojinga taip miegoti tiems, kurie turi problemų su sąnariais, sako miego medicinos specialistas dr. E.Olson.

„Tokia miego poza labai riboja diafragminį kvėpavimą. Jei tai jūsų įprastinė miego padėtis, ilgainiui ji gali paskatinti priešlaikinių veido raukšlių atsiradimą, be to, daro neigiamą įtaką krūtų stangrumui ir elastingumui“, – priduria akupunktūros specialistas iš Irvingtono Dody Chang.

Miegojimas ant pilvo 

Anot ekspertų, tai viena netinkamiausių miego pozų. Ji gali sumažinti knarkimą, bet ypatingai kenkia kaklui ir nugarai.

„Miegant ant pilvo sunku išlaikyti neutralią stuburo padėtį. Itin didelį spaudimą jaučia sąnariai ir raumenys, o tai dirgina stuburo nervines šakneles ir gali sukelti skausmą, galūnių tirpimą ar dilgčiojimą“, – aiškina chiropraktikas S.Diamant.

Miegant ant pilvo galva nukreipiama į vieną pusę ir taip išbūna kelias valandas. Anot specialistų, gal po vieno tokio miegojimo ir nepajusite skausmų, tačiau jei tokią miegojimo padėtį renkatės kasnakt, netrukus gali pradėti skaudėti ne tik kaklą, bet ir visą kūną.

Ši miegojimo poza bene tinkamiausia knarkaliams, sako dr. E.Olson: „Žemyn pasuktas veidas išlaiko jūsų viršutinius kvėpavimo takus atviresnius. Taigi, jei knarkiate ir jei jūsų nekankina kaklo ar nugaros skausmai, verta pabandyti miegoti ant pilvo“.

Parengta pagal: https://www.health.com