474 nauji koronaviruso atvejai: daugiausia – Vilniaus apskrityje, trečdalis užsikrėtimų neatsekami

Koronavirusas, COVID-19 / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-10-24 13:29
Per praėjusią parą vėl registruotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų rekordas – 474 , mirė dar trys žmonės. Didžioji dalis atvejų nustatyti Vilniaus apskrities gyventojams, beveik trečdalio visų užsikrėtimų aplinkybių epidemiologams nepavyko atsekti.

Kaip šeštadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Vilniaus apskrityje per praėjusią parą patvirtinti 188 koronavirusinės infekcijos  atvejai, taip pat 89 atvejai registruoti Kauno, 75 – Klaipėdos, 54 – Šiaulių, 21 – Marijampolės, 20 – Telšių apskrityse, dar 14 – Tauragės, devyni – Alytaus, trys Utenos ir vienas – Panevėžio apskrityse.

139 asmenų užsikrėtimo aplinkybės specialistams nėra aiškios, dar daugiau nei 150 atvejų epidemiologai kol kas nespėjo ištirti – iki šiol atlikti 318 atvejų epidemiologiniai tyrimai.

Registruoti ir du įvežtiniai atvejai – po vieną iš Baltarusijos ir Norvegijos. 

Virusas toliau plinta globos namuose, gydymo įstaigose 

Aštuoni per vakar parą patvirtinti atvejai yra siejami su protrūkiu Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrijoje „Klaipėdos viltis“, penki atvejai Kauno apskrityje siejami su Blinstrubiškių socialinės globos namų protrūkiu, taip pat penki atvejai – su Kretingos socialinių paslaugų centru, du – su Joniškio rajono Jurdaičių socialinės globos namais.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigose penki per vakar parą patvirtinti atvejai yra siejami su Joniškio rajono savivaldybės greitosios medicininės pagalbos stotimi, iš jų trys yra antriniai. Keturi atvejai per vakar parą patvirtinti Respublikinės Šiaulių ligoninės protrūkyje, iš jų po vieną – Akių ligų skyriuje, operacinėje, Psichiatrijos klinikoje, Onkologijos klinikoje. Šiaulių apskrityje trys atvejai patvirtinti Kuršėnų slaugos ligoninės protrūkyje. 

Taip pat keturi atvejai užfiksuoti Klaipėdos universitetinės ligoninės protrūkyje, vienas iš jų šios ligoninės ginekologijos skyriuje. Keturi atvejai užfiksuoti Klaipėdos jūrininkų ligoninės protrūkyje, trys iš jų siejami su protrūkiu šios ligoninės Palangos departamente.

Po du atvejus užfiksuota Kauno klinikų Chirurgijos ir Ginekologijos skyriuose. 

Be to, po du atvejus patvirtinta Ukmergės Pirminės sveikatos priežiūros centre, Palangos reabilitacijos ligoninės ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės protrūkiuose.

Keturi atvejai siejami su Kartenos mokykla-daugiafunkciu centru Klaipėdos apskrityje, trys atvejai – su Kauno Aleksoto lopšelio-darželio protrūkiu, iš jų – du antriniai. 

Po du atvejus patvirtinta LCC tarptautiniame universitete Klaipėdoje, Žeimenos gimnazijos Švenčionių rajone, Vaišvydavos pagrindinės mokyklos Kaune, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos protrūkiuose. Taip pat du atvejai yra siejami su Vytauto Didžiojo universiteto bendrabučio protrūkiu.

Keturi atvejai yra siejami su Kartenos meno kolektyvo protrūkiu. Taip pat 4 atvejai patvirtinti Kėdainių r. savivaldybės protrūkyje. 

Dar keturi atvejai patvirtinti per vakar parą yra siejami su statybų įmone „Kvėdarsta“ Tauragės apskrityje, trys – su spalio 16 dieną Prienų rajone vykusiomis šermenimis. Trys atvejai Kauno apskrityje yra siejami su žiemos sporto mokykla „Baltų ainiai“.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 9578 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 5388 asmenys, 4015 – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.