Vizitas pas gydytoją / 123RF.com nuotr.

5 klausimai apie darbuotojų sveikatos draudimą

Autorius: Auksė Kontrimienė | Publikuota: 2019-10-17 08:13
Šiuolaikinių, pažangių įmonių vadovai puikiai supranta, kad atlyginimas jau nėra pagrindinis veiksnys, norint pasikviesti darbuotoją ir jį išsaugoti. Su tuo sutinka ir apklausos dalyviai, teigiantys, kad jų lojalumą įmonei pirmiausia padidintų papildomi laisvadieniai ir sveikatos draudimas. Konsultavo BTA Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vadovė JEVGENIJA KRIKŠČIŪNĖ.

Kodėl darbdaviams turėtų būti svarbu darbuotojus papildomai apdrausti, nors jie turi privalomąjį sveikatos draudimą?

Kažkada buvo teigiama, kad geras atlyginimas darbuotoją motyvuoja tris mėnesius, o dabar sakoma, kad tik trisdešimt dienų. Todėl darbdaviai ir ieško papildomų motyvacijos priemonių. Viena iš jų – sveikatos draudimas. Darbuotojai, turintys sveikatos draudimą, gali naudotis privačių gydymo įstaigų paslaugomis, gauti paslaugas greitai ir kokybiškai, išvengti eilių pas specialistus gydymo įstaigose. Darbdaviui taip pat labai naudinga, kad susirgęs darbuotojas kuo greičiau pasveiktų ir grįžtų į darbo vietą, kad, profilaktiškai rūpindamasis sveikata, sportuodamas, mažiau sirgtų. Sveikas žmogus yra laimingas, o tyrimais įrodyta, kad laimingas žmogus – kur kas produktyvesnis ir efektyvesnis darbe. Be to, sveikatos draudimas kaip viena papildomų motyvacijos priemonių formuoja teigiamą darbdavio įvaizdį.

Ar Lietuvoje daugėja įmonių, darbuotojus draudžiančių papildomu sveikatos draudimu?

Per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius sveikatos draudimo rinka išaugo 29 proc., BTA pardavimai – 61 proc. Pagal kasmetį atlygio ir papildomų naudų tyrimą, kada apklausiama apie 350 Lietuvos įmonių, kokias papildomas premijas jie teikia darbuotojams, darbuotojų sveikatos draudimas auga labai sparčiai. 2016 m. papildomu sveikatos draudimu pasinaudojo 40 proc. įmonių, 2017 m. – 44 proc., o 2019 metais – 51 proc., vadinasi, kas antra apklausoje dalyvavusi Lietuvos įmonė jau motyvuoja savo darbuotojus sveikatos draudimu. Tai yra didelė nauda ne tik darbuotojams, bet ir įmonėms, nes sveikatos draudimui yra taikoma mokesčių lengvata.

Nuo kokių rizikų galima apdrausti įmonėje dirbančius žmones darbuotojų sveikatos draudimu?

Skirtingos įmonės renkasi skirtingus darbuotojų sveikatos draudimo paketus. Juos galime sudaryti pagal poreikį ir įmonės finansines galimybes. Vienas populiariausių pasirinkimų yra ambulatorinis ir stacionarinis gydymas, taip pat vaistai. Labai populiarėja kompensacijos už dantų gydymą, burnos higieną, protezavimą – jomis dirbantys asmenys noriai naudojasi. Įmonės, kurios rūpinasi susirgimų prevencija, stengiasi, kad darbuotojai gyventų sveikai, išvengtų ligų, į sveikatos draudimą įtraukia profilaktinius sveikatos tikrinimus ir vakcinaciją, sveikatinimo paslaugas, vitaminus bei maisto papildus.

Darbuotojai gali ne tik be eilių patekti pas gydytojus specialistus, bet ir sportuoti, plaukioti baseine, įsigyti naujus akinius ar net reikalingus vitaminus?

Pasitaiko įmonių, darbuotojams kompensuojančių visas medicinos paslaugas. Būna, kad užsakovas pasirenka dalinį kompensavimą už sveikatos priežiūros paslaugas. Dalį sumos padengia draudimas, o už likusią sumoka pats darbuotojas. Taip pat, pasirinkus tam tikras draudimo programas, galimas dalinis kompensavimas ir už sportą.

Ką daryti ir kur kreiptis atsitikus draudžiamajam įvykiui?

Lankantis sveikatos priežiūros įstaigose ar vaistinėse, kurios yra BTA partneriai, galima atsiskaityti sveikatos draudimo kortele. Jeigu paslaugas gaunate ne pas BTA partnerius, reikia susimokėti patiems ir ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų kreiptis dėl išmokos. Tai padaryti patogu pildant prašymą interneto svetainėje www.bta.lt ar siunčiant pranešimą elektroniniu paštu.

Taip pat galima į mobilųjį įrenginį atsisiųsti programėlę iš „Apple App Store“ arba „Google Play“ ir greitai bei patogiai užregistruoti žalą ar pasitikrinti draudimo sumų likučius

! Sveikatos draudimas galioja visoje Lietuvoje, bet kurioje licencijuotoje sveikatos priežiūros įstaigoje, odontologijos kabinete, optikos salone ar vaistinėje.

Nuo šiol BTA draudimo turėtojai gali lengvai ir paprastai pas gydytojus registruotis internetu – specialioje BTA klientų erdvėje www.manodaktaras.lt portale.

Jevgenija Krikščiūnė
Jevgenija Krikščiūnė