626 nauji COVID-19 atvejai: plinta ugdymo įstaigose, ligoninėse, gamybos įmonėse

Ligoninė / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-02-27 12:33
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 626 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 8 žmonės, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 249,7 atvejo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, koronavirusas plinta darželiuose, kai kuriose ligoninėse, gamybos įmonėse, per parą nustatytas ne vienas naujas protrūkis.

Per praėjusią parą izoliuoti 1177 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 57 tūkst. 924 asmenys.  

NVSC šeštadienį pranešė, jog naujas protrūkis užfiksuotas Šakių vaikų darželyje „Klevelis“. Iš viso patvirtinti du atvejai. Per vakar dieną susirgo vienas asmuo, kuris buvo saviizoliacijoje dėl turėto sąlyčio.

Nauji protrūkiai nustatyti Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, kur susirgo keturi pacientai. Taip pat – Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. COVID-19 liga patvirtinta keturiems darbuotojams ir uostamiesčio Saulėtekio progimnazijoje. Čia registruoti du tarpusavyje susiję susirgimai. Susirgo  darbuotojas ir moksleivis.

Naujas protrūkis užfiksuotas Vilniuje įsikūrusioje popieriaus gamyba užsiimančioje įmonėje, nustatyta 10 atvejų. 

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos protrūkyje iš viso nustatyti devyni atvejai. Izoliuojami ir tiriami sąlytį turėję asmenys.

Vilniaus miesto ugdymo įstaigoje bendrovėje „Taškius“ šiuo metu iš viso yra užfiksuota 12 atvejų, iš kurių vienas antrinis. 

Taip pat atvejai užfiksuoti Vilniuje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje baldų gamyba ir prekyba. Iš viso patvirtinti 9 atvejai, iš kurių trys yra antriniai. 

Naujas židinys fiksuotas ir Šiaulių mieste, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo valdymo automatikos gamyba užsiimančioje įmonėje iš viso patvirtinti trys atvejai. Tęsiasi protrūkis Šiaulių lopšelyje–darželyje „Pupų pėdas“. Patvirtinti penki nauji atvejai. Bendras atvejų skaisčius šiuo metu yra 11, iš kurių 1 antrinis atvejis patvirtintas šeimoje. 

Per vakar parą vienas atvejis patvirtintas Vilniuje įsikūrusiuose nakvynės namuose Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinuosiuose namuose. Iš viso užfiksuoti trys atvejai. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento protrūkyje buvo patvirtintas dar vienas pirminis atvejis. Iš viso šiame protrūkyje jau patvirtinti septyni atvejai, iš kurių vienas yra antrinis. 

Taip pat tęsiasi protrūkiai Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje, kuri iš viso nustatyta 13 atvejų, bei Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriuje. Iš viso čia patvirtinta 30 atvejų. 

Nustatyti trys antriniai atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejama 15 atvejų. Susirgo keturi ugdytiniai, keturi darbuotojai ir septyni antriniai atvejai. 

Be to, epidemiologai nustatė atvejį, siejamą su protrūkiu Klaipėdoje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje laivų konstrukcijų gamyba. Iš viso su protrūkiu siejama 30 susirgimų.

Socialinės globos ir slaugos įstaigoje „Addere“ Trakuose iš viso nustatyta 17 atvejų. Vykstama į protrūkio vietą. 

Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, Trakų ligoninėje, iš viso šiuo metu yra nustatyti 2 atvejai. 

Joniškio rajono Gataučių žemės ūkio bendrovėje patvirtintas bendras atvejų skaičius protrūkyje – 16.

Telšių rajone įsikūrusioje medienos gaminių gamyba ir prekyba užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti keturi COVID-19 ligos atvejai. Iš viso protrūkyje patvirtinti aštuoni COVID-19 ligos atvejai. 

 VMVT Telšių departamento Rietavo padalinyje nustatytas vienas COVID-19 ligos atvejis ir 2 antriniai šeimoje.

Naujas protrūkis nustatytas mažmeninę prekybą vykdančioje parduotuvėje Lazdijų rajone, COVID-19 liga patvirtinta dviems asmenims. Nustatyti 6 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys, užregistruoti tyrimui. 

Tęsiasi protrūkis Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje Aštrios Kirsnos kaime, pasienio Kabelių užkardoje.

Su Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės protrūkiu siejami keturi atvejai. COVID-19 liga susirgo keturi pacientai. 

Taip pat tęsiasi protrūkis Utenos ligoninėje. Per parą šiame protrūkyje užregistruoti trys koronavirusinės infekcijos atvejai.

Utenos rajone įsikūrusioje krovinių gabenimu užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti keturi COVID-19 ligos atvejai.

 Drabužių siuvimu užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Utenos rajono savivaldybėje užregistruoti trys COVID-19 atvejai.

Tęsiasi protrūkis Utenos apylinkės teismo Visagino rūmuose. Per vakar parą užregistruotas vienas koronavirusinės infekcijos atvejis. Iš viso užregistruoti septyni koronavirusinės infekcijos atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 40.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 197 tūkst. 343 žmonės.

Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 54 tūkst. 374 užsikrėtusieji, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų gerokai mažiau –  7262 asmenys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.