A. Veryga apribojo medikų galimybes teikti planines paslaugas keliose įstaigose

Gydytojas pas ligonį / 123RF nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-13 19:53
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apribojo medikų galimybes teikti planines paslaugas keliose sveikatos priežiūros įstaigose. Kilus diskusijai, A. Veryga staiga pareiškė, kad tai tėra rekomendacija. Tačiau žodžio „rekomendacija“ pasirašytame jo sprendime nėra.

Pasirašytame jo kaip operacijų vadovo sprendime nurodoma, jog asmens sveikatos priežiūros specialistų darbas, jeigu jie dirba daugiau nei vienoje įstaigoje, nuo pirmadienio, gegužės 18 d. turi būti organizuojamos ciklais kiekvienoje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Sprendime nurodoma, jog „ciklas suprantamas kaip einamojo mėnesio darbo valandų skaičių apimantis darbo epizodas, nepertraukiamai vykstantis vienoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“. Jame teigiama, jog tokiu apribojimu siekiama išvengti kryžminės taršos.

Portalas Lrt.lt cituoja sveikatos apsaugos viceministrę Liną Jaruševičienę, kurios teigimu, pagal naują tvarką gydymo įstaigos turės suskaičiuoti darbuotojų darbo valandas per mėnesį.

„Tai reiškia, kad jeigu žmogus dirba visu etatu vienoje įstaigoje, tai gal jis tas visas valandas išdirbs per tris savaites vienoje įstaigoje, o likusią savaitę – kitoje. Ciklas negali būti diena, kada iš ryto dirbi vienoje įstaigoje, o po pietų – kitoje. Ar diena, ar savaitė – ta kryžminė taršos prevencija yra labai kukli. Kad maksimaliai įmanomai ją sumažintume, reikia susumuoti visas valandas ir vieną ciklą atidirbti vienoje įstaigoje, tada dirbti kitoje“, – tikino L.Jaruševičienė.

Lrt.lt rašo, kad trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitete kilus diskusijai, viceministrė netikėtai pareiškė: „Tai yra rekomendacija, tai nėra privaloma taikyti priemonė. Įstaigos vadovas apsisprendžia, kokią riziką jis prisiima ir kaip jis organizuoja darbą“, – posėdyje tikino SAM viceministrė. 

Diskusijai dėl sprendimo medikams riboti galimybę dirbti keliose įstaigose persikėlus į Seimą, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga ketvirtadienį taip pat pareiškė, kad tai tėra rekomendacija. Tačiau žodžio „rekomendacija“ pasirašytame jo sprendime nėra. 

A.Veryga ir anksčiau yra siūlęs, kad medikai dirbtų tik vienoje gydymo įstaigoje, siekiant taip sumažinti koronaviruso plitimo riziką. Nesulaukęs medikų organizacijų pritarimo, jis tuomet įpareigojo medikus deklaruoti, kur dirba.

Siūlymas riboti darbo vietų skaičių medikų bendruomenės anksčiau kritikuotas teigiant, jog mažesnės ligoninės dėl tokių apribojimų gali likti be dirbti galinčio personalo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai