A. Veryga patikslino: medikų darbo ribojimas – tik rekomendacija, bet reikia įvertinti riziką

Gydymo įstaigos atnaujina paslaugų teikimą / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-14 18:39
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad jo pasirašytas sprendimas dėl medikų darbo ciklais yra tik rekomendacija, tačiau ragina įstaigas įvertinti rizikas, kurios kiltų darbuotojui užsikrėtus.

„Tai nėra prievolė. Ir Darbo kodeksas neleidžia primygtinai tokią priemonę pritaikyti – nei vienoje vietoje dirbti, nei būtinai tokiu būdu susiorganizuoti darbą. Tai yra viena viena iš rekomendacijų“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A.Veryga.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad jeigu keliose įstaigose dirbantis medikas užsikrės, visose jo darbo vietose bus siekiama išaiškinti artimus kontaktus ir šie būtų privalomai izoliuojami, todėl įstaigos vadovai turėtų įvertinti šias rizikas. „Tokiu atveju iš darbo iškris ne viena įstaiga, o visos penkios, kuriose dirbo tas žmogus. Labai tikėtina, kad sutriks ne vienos įstaigos, bet kelių įstaigų darbas“, – pabrėžė ministras.

Pirmadienį pasirašytame A.Verygos sprendime nurodoma, jog asmens sveikatos priežiūros specialistų darbas, jeigu jie dirba daugiau nei vienoje įstaigoje, nuo gegužės 18 dienos turėtų būti organizuojamas ciklais kiekvienoje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Sprendime nurodoma, jog „ciklas suprantamas kaip einamojo mėnesio darbo valandų skaičių apimantis darbo epizodas, nepertraukiamai vykstantis vienoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“. Jame teigiama, jog taip siekiama išvengti kryžminės taršos.

Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė portalui Lrt.lt trečiadienį naująją tvarką aiškino taip: „Tai reiškia, kad jeigu žmogus dirba visu etatu vienoje įstaigoje, tai gal jis tas visas valandas išdirbs per tris savaites vienoje įstaigoje, o likusią savaitę – kitoje. Ciklas negali būti diena, kada iš ryto dirbi vienoje įstaigoje, o po pietų – kitoje. Ar diena, ar savaitė – ta kryžminė taršos prevencija yra labai kukli. Kad maksimaliai įmanomai ją sumažintume, reikia susumuoti visas valandas ir vieną ciklą atidirbti vienoje įstaigoje, tada dirbti kitoje“, – tikino L.Jaruševičienė.

Diskusijai dėl sprendimo medikams riboti galimybę dirbti keliose įstaigose persikėlus į Seimą, A.Veryga ketvirtadienį pareiškė, kad tai yra tik rekomendacija. Tačiau žodžio „rekomendacija“ pasirašytame jo sprendime nėra. 

A.Veryga ir anksčiau yra siūlęs, kad medikai dirbtų tik vienoje gydymo įstaigoje, siekiant taip sumažinti koronaviruso plitimo riziką. Nesulaukęs medikų organizacijų pritarimo, jis tuomet įpareigojo medikus deklaruoti, kur dirba.

Siūlymas riboti darbo vietų skaičių medikų bendruomenės anksčiau kritikuotas teigiant, jog mažesnės ligoninės dėl tokių apribojimų gali likti be dirbti galinčio personalo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Naujausi straipsniai