Abiturientės mama ragina nenuleisti rankų – iki egzaminų pasirūpinti antruoju skiepu patiems

Covid-19, jaunimas, karantinas, apsauginė kaukė / Shutterstock nuotr.
Autorius: Auksė Kontrimienė
Publikuota: 2021-05-27 16:30
„Mes tai padarėme! Abiturientė dukra ką tik pasiskiepijo antru „Astra Zeneca“ skiepu Pabradėje. Legaliai ir oficialiai, bet ne per kreivą koronastop.lrv.lt/vakcinaja nuorodą, kurią ministras vakar „reklamavo“ spaudos konferencijoje, bet kuri iš tiesų neveikia (nei abiturientai, nei jų mokytojai negali patys pasikeisti skiepo datos; mes bandėme patys keisti per koronastop net keletą dienų)“, – savo patirtimi feisbuke dalijasi vilnietė abiturientės mama Jonė Kučinskaitė.

Prieš kelias dienas žurnalistė Jonė Kučinskaitė iškėlė problemą, kad pirmąja „Astra Zeneca“ vakcina pasiskiepiję abiturientai negali paankstinti antrojo skiepo datos. J.Kučinskaitė baiminosi, kad tiems, kurie iki egzaminų sesijos pasiskiepyti antra vakcinos doze nepavyks, per egzaminus teks savotiškai rizikuoti. Jei abiturientas prieš pat egzaminą sužinos, kad turėjo kontaktą su Covid-19 sergančiu asmeniu, jam gali tekti saviizoliuotis.

Žurnalistė Jonė Kučinskaitė.
Žurnalistė Jonė Kučinskaitė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys spaudos konferencijoje trečiadienį sakė, kad registracijos sistemoje pačiam žmogui pasiankstinti antrojo „AstraZeneca“ skiepo laiką galimybės nėra, tą įmanoma padaryti tik skambinant specialiais numeriais. „To padaryti jums nepavyks patiems. Reikia kreiptis koronastop.lt nurodytais adresais“, – sakė ministras.

Įprastai antras skiepas „AstraZeneca“ vakcina suleidžiamas praėjus 12 savaičių po pirmojo, tačiau jį dėl objektyvių priežasčių galima pasiankstinti, pavyzdžiui, pedagogams, abiturientams. Norint tą padaryti, būtina kreiptis į skiepijančios savivaldybės koordinatorius.

Nelaukite pirmadienio, nes nežinia, kokios gali būti spūstys. Registruokitės telefonu, sėskite į automobilį ir važiuokite rytoj, savaitgalį.

J.Kučinskaitė patarė nenuleisti rankų ir pasirūpinti patiems: „Mes tai padarėme senu geru patikrintu būdu, jis veikia: imate telefono ragelį ir renkate bet kurios savivaldybės PSPC registracijos numerį, pasakote, kad esate abiturientas arba mokytojas – ir jūs pasiskiepysite. Šiandien įvairiose Lietuvos savivaldybėse dar yra virš 2,4 tūkst. „Astra Zeneca“ vakcinos dozių. Nelaukite pirmadienio, nes nežinia, kokios gali būti spūstys, bet registruokitės telefonu, sėskite į automobilį ir važiuokite rytoj, savaitgalį“.

Vilnius abiturientus antrąja „AstraZeneca“ doze kviečia pasiskiepyti iki egzaminų

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia abiturientus antrąja „AstraZeneca“ doze pasiskiepyti dar iki egzaminų sesijos pradžios.

Pirmadienį, gegužės 31 dieną, sostinės abiturientai bus laukiami vakcinacijos centre „Litexpo“ rūmuose, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

„Visi suprantame, kokią reikšmę abiturientams turi egzaminai, todėl sudarėme galimybę visiems dar nepasiskiepijusiems abiturientams antrąjį skiepą gauti anksčiau“, – sako Vilniaus miesto administracijos direktorė Lina Koriznienė. 

Abiturientai pirmadienį į „Litexpo“ gali atvykti vakcinacijos centro darbo laiku – nuo 9 iki 19 val., be išankstinės registracijos, bet su asmens dokumentais ir moksleivio pažymėjimu. Atvykti gali ir tie abiturientai, kurie jau turi paskirtą kitą antrojo skiepo laiką Šeškinės poliklinikoje. 

Vakcinavimas, skiepijimas, vakcina nuo Covid-19, skiepai, vakcinacijos centras „Litexpo“ parodų rūmuose / Irmanto Gelūno nuotr.
Vakcinavimas, skiepijimas, vakcina nuo Covid-19, skiepai, vakcinacijos centras „Litexpo“ parodų rūmuose / Irmanto Gelūno nuotr.

Savivaldybė pažymi, kad vakcinacija abiem dozėm abiturientus apsaugos ne tik nuo sunkios Covid-19 ligos formos, bet ir nuo izoliacijos egzaminų sesijos metu grėsmės. Net jei žmogus turėjo didelės rizikos sąlytį, izoliacija netaikoma, jei jis yra paskiepytas pagal pilną skiepijimo schemą ir po antrojo skiepo praėjo mažiau nei 90 dienų. 

Į „Litexpo“ vakcinacijos centą galima atvykti specialiais, naujai sukurtais autobusų maršrutais: 100 Vakcinacijos centras Litexpo (Laisvės pr.–Fabijoniškės) ir 200 Vakcinacijos centras Litexpo (Savanorių pr.–Antakalnis.). Be to, „Litexpo“ stotelėje vakcinacijos centro darbo valandomis papildomai stos 2G maršruto autobusai. Kaip visada, čia kursuoja 21, 54 maršrutų autobusai, 13, 16, 18 maršrutų troleibusai.