Aliejų veido odos priežiūrai svarbu rinktis atsakingai

Aliejų veido odos priežiūrai svarbu rinktis atsakingai / Shutterstock nuotr.
Autorius: Monika Kairienė
Publikuota: 2020-01-12 08:00
Veido odos priežiūrai kaip papildomą priemonę galima naudoti aliejus. Tegiama, kad aliejuose esantys vitaminai, aminorūgštys ir kitos naudingos medžiagos padeda grąžinti odai drėgmę, elastingumą, maitina odą. Tačiau rinktis aliejus reikėtų atsižvelgiant į savo odos tipą.

Renkantis aliejų veido odos priežiūrai, svarbu, kad jis būtų nerafinuotas, šalto spaudimo, ekologiškas. ­„Valerijono“ vaistinės direktorė, natūralios kosmetikos kūrėja Almyra Girdenienė sako, kad dažna klaida, kai aliejus tepamas ant sausos odos: „Odą nuvalome, nuprausiame ir tada ant drėgnos odos tepame aliejų ir švelniai pamasažuojame, kol aliejus įsigeria į odą. Ant sausos odos tepamas aliejus gali dar pasausinti odą.“ Tepant veidą aliejaus pakanka vos kelių lašelių.

Pasak vaistininkės A. Girdenienės, renkantis aliejų veido odai reikia atsižvelgti ir į odos tipą, labai sausos odos turėtojoms labiau tiktų argano aliejus, riebesnei odai – migdolų, sezamų aliejus. Natūralios kosmetikos kūrėja sako, kad po aliejų naudojimo oda tampa visai kitokia: „Kiekvienas aliejus turi tų medžiagų, kurių turi augalas, iš kurio jis išgaunamas – kalcio, magnio, seleno ir kitų medžiagų, tai ir odą pamaitina, ir padrėkina, jei tepama ant drėgno veido“, – sako vaistininkė.

A. Girdenienė išskiria tris aliejus, naudingiausius odai. Tai – nakvišų, erškėtuogių ir simondsijų (jojobos) aliejai.

  • Nakvišų aliejus – itin lengvos tekstūros, tinka visiems odos tipams, mažina odos sudirgimą.
  • Erškėtuogių aliejus skatina odos atsinaujinimą, mažina sausumą ir saugo odą nuo kenksmingų saulės spindulių
  • Simondsijų (jojobos) aliejus drėkina ir maitina odą, turi apsaugos nuo saulės faktorių, tad jį galima naudoti apsaugoti odai saulėje.

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė pataria aliejų naudoti tik puikiai pažįstantiems savo odą ir išmanantiems aliejų savybes. „Aliejus yra gryni riebalai, odai gerti neduoda. Aliejus suformuoja plėvelę, kad drėgmė neišgaruotų. Bet jeigu ten trūksta drėgmės, jis kaip drėkiklis pridėtinės vertės tikrai nesukurs. Taigi su aliejais gali dirbti tipiniai sausiaodžiai, bet net ir sausiaodžiui vien aliejaus nebus gana. Jei aliejumi tepsis riebiaodis, gali atsirasti spuogotumas pasmakrėje, ties plaukų augimo linija ar T zonoje“, – sako dermatologė.