Ar nauja koronoviruso atmaina Delta plius – dar labiau užkrečiama?

Karantinas, medicininė kaukė, koronavirusas,Covid-19 / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-10-25 15:08
Kaip teigia Jungtinės Karalystės (JK) mokslininkai, naujai mutavusi koronaviruso atmaina delta plius gali plisti lengviau nei įprasta delta, skelbia BBC.

JK Sveikatos apsaugos agentūra (UKHSA) neseniai ėmėsi tirti šią naują koronoviruso atmainos kategoriją, kad išsaiškintų galimas rizikas.

Kol kas nėra įrodymų, kad nauja delta forma sukelia sunkesnius ligos simptomus. Be to, mokslininkai įsitikinę, kad šiuo metu pasaulyje naudojamos vakcinos prieš koronovirusą vis tiek gerai veikia ir atlieka savo apsauginę funkciją.

Nors įprasta delta atmaina vis dar dominuoja tarp daugumos Covid-19 infekcijų JK, visgi pastebimas ir delta plius (arba AY.4.2) susirgimų atvejų pagausėjimas.

Naujausi oficialūs duomenys rodo, kad 6 proc. Covid-19 susirgimo atvejų yra delta plus tipo.

„Pastaraisiais mėnesiais delta plius atmaina JK tapo vis labiau paplitusi, ir yra tam tikrų įrodymų, kad šios atmainos augimo tempas JK, palyginti su įprasta delta atmaina, gali išaugti“, – tvirtino UKHSA.

Tačiau skirtingai nei delta, delta plius kol kas dar nėra priskiriama aukščiausiai kategorijai pagal užsikrėtimo rizikos lygį.

Pasaulyje cirkuliuoja tūkstančiai skirtingų Covid tipų. Virusai nuolat mutuoja, todėl nenuostabu, kad atsiranda naujų atmainų. AY.4.2 yra delta atšaka, apimanti keletą naujų mutacijų, turinčių įtakos smaigalio baltymui, kurį virusas naudoja, kad prasiskverbtų į žmogaus ląsteles.

Keli susirgimo atvejai taip pat buvo nustatyti JAV. Tokių atvejų buvo ir Danijoje, tačiau visgi minėtose šalyse sumažėjo naujų AY.4.2 užsikrėtimų.

Artėjant žiemos sezonui JK ragina atlikti pakartotines vakcinas nuo Covid-19 didesnės rizikos asmenims, siekiant gauti stipresnę apsaugą nuo koronaviruso.

Kol kas nepranešama, kad prireiks naujų vakcinų prieš naujas koronoviruso atmainas. 

„Tiesiog ir toliau imkitės visų saugumo priemonių: dėvėkite kaukes žmonių susibūrimuose ir uždarose patalpose, dažnai vėdinkite kambarius namuose bei biurų patalpas. Jei turite simptomų, atlikite PGR testą ir, jei reikia, izoliuokitės namuose“, – patarė JK Sveikatos apsaugos agentūros direktorė Dr. Jenny Harries.

www.bbc.com/news/health