Atmintinė savaitgaliui: laikykimės šių taisyklių, kad karantinas nesitęstų amžinybę

Koronaviruso pandemija / SCANPIX nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-28 09:55
Nors atšilę orai savaitgalį vilios į lauką, Lietuvos gyventojų prašoma laikytis karantino taisyklių: nesibūriuoti, lauke vaikščioti tik vienos šeimos nariams, vengti socialinių kontaktų. Laikykimės šių reikalavimų, padėkime sustabdyti koronaviruso plitimą – tuomet ir karantinas nesitęs ilgai.

„Pasidairę pro langą visi matom, koks gražus yra oras ir kaip greitai šyla temperatūra, artėja savaitgalis. Aš dar kartą noriu į jus visus kreiptis ir primygtinai paprašyti elgtis atsakingai. Suprantu, kad tai bus labai sudėtinga padaryti, visi esam pasiilgę šilumos, esam pasiilgę išeiti į lauką, pabendrauti, bet būkim pilietiški, būkim sąmoningi“, – sako Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Lietuvoje siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos.

Suprantu, kad visi esam pasiilgę šilumos, esam pasiilgę išeiti į lauką, pabendrauti, bet primygtinai prašau elgtis atsakingai. 

„Lietuvoje yra paskelbtas karantinas ir yra paskelbtos sąlygos, kurių būtina laikytis: nevaikščioti lauke daugiau kaip dviem asmenims, išskyrus atvejus, kai tai vienos šeimos asmenys su vaikais, nesibūriuoti, stengtis niekur nesilankyti svečiuose, vengti visų įmanomų kontaktų“, – pažymėjo ministras.

Tol, kol susirgimų koronavirusu skaičius augs, karantino sąlygos nebus sušvelnintos.
1. Karantino metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.
2. Žmonėms rekomenduojama eiti iš namų tik būtiniausiais atvejais, lauke nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.
3. Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui.
4. Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai.

Laikykimės karantino reikalavimų, padėkime sustabdyti koronaviruso plitimą.

Parkus stebės dronais
Lietuvos policija paragino savivaldybes aktyviau prisijungti užtikrinant karantino tvarkos laikymąsi viešose vietose ir drausminant ją pažeidžiančius asmenis. „Kviestume ir savivaldybių atstovus aktyviau dalyvauti, pagalbos itin reikia šiltąjį savaitgalį. Jie taip pat pagal įstatymą gali, kartu su visuomenės sveikatos centru, išrašyti protokolus“, – BNS sakė Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis. 

Dronų pagalba stebėsime parkų srautus. Tikslas nėra nubausti žmones. Piktybiniais atvejais mes imamės rašyti protokolus.

„Pradžioje bandome įspėti draugiškai žmones, kad nesibūriuotų, čia ypatingai padėjo mums Šaulių sąjunga, kurie vakarais prisijungia prie budėjimų. Dronų pagalba stebėsime parkų srautus. Tikslas yra ne nubausti žmones, o siekti, kad jie nepažeidinėtų viešosios tvarkos. Tais piktybiniais atvejais, kai žmonės nusprendžia nesiskirstyti, nereaguoja į draugiškus patarimus, mes imamės rašyti protokolus“, – dar anksčiau sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas. 

Sugriežtintos baudos už karantino taisyklių nesilaikymą: 
– Fiziniams asmenims dabar jos siekia nuo 500 iki 1500 Eur 
– Juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 Eur 
– Teisę surašyti nusižengimų protokolus įgijo ir policijos pareigūnai

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai