Atnaujinamos planinės paslaugos Santaros klinikose

Santariškių klinikos / Andriaus Ufarto nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-14 20:56
VUL Santaros klinikos, kaip ir kitos šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigos jau pasirengė atnaujinti ir ambulatorinių, ir stacionarinių paslaugų teikimą. Kaip teigia VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius, šis procesas pradės vykti, griežtai laikantis infekcijos kontrolės taisyklių, kurių tikslas – iki minimumo sumažinti pavojų pacientams užsikrėsti koronavirusine infekcija COVID-19.

Klinikos pacientams duris atveria prieš tai suderinusios pasirengimo planą su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.

Griežtai laikantis infekcijų kontrolės rekomendacijų, bus atnaujinamos ne tik ambulatorinės, bet ir stacionarinės paslaugos. Hospitalizuojant ligonius ypač svarbu atskirti pacientų srautus, teigia prof. F.Jankevičius. Santaros klinikos turės tris pagrindinius srautus: pacientai, kuriems reikia neatidėliotinos, skubios pagalbos, tie, kuriems numatytos planinės paslaugos, ir įtariami infekuoti pacientai, kuriems įrengtos specialios patalpos D korpuse. COVID-19 sergantys pacientai kaip ir anksčiau bus hospitalizuojami specialiame infekcinių ligų korpuse, kur jiems taikoma deguonies terapija ir plaučių ventiliacija.

Prof. F.Jankevičiaus teigimu, VUL Santaros klinikos, kaip ir kitų šalių ligoninės, imasi būtinų priemonių, siekdamos savo veikla nepadidinti sergamumo infekcinėmis ligomis, stengdamosi neužkrėsti nei konsultuotis, nei gydytis nuo kitų ligų atvykusių pacientų.

VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius / BNS nuotr.
VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius / BNS nuotr.

Pasak VUL Santaros klinikų direktorės valdymui Aušros Bilotienės Motiejūnienės, prie buvusios tvarkos įstaiga dar negrįžta, veikla atsinaujins etapais, kol kas tik iki 50 procentų buvusios apimties.

Ambulatorinės planinės paslaugos bus teikiamos ir nuotolinės, ir pacientui atvykus į polikliniką. Nuotolinei konsultacijai pacientą registruos Konsultacijų poliklinikos registratūros darbuotojai. Nuotolinė konsultacija specialistui parodys, ar pacientui tokios pagalbos užtenka. Jei gydytojas nuspręs, kad reikia konsultacijos gyvai, susisieks su pacientu, kad šis atvyktų apžiūrai į Santaros klinikų Konsultacijų polikliniką.

Visi pacientai planinėms gydytojų konsultacijoms bus registruojami Išankstinėje pacientų registravimo (IPR) sistemoje sergu.lt. Prioritetas bus teikiamas pacientams, užsiregistravusiems iki 2020 metų kovo 16 dienos ir kurių konsultacijos buvo atidėtos dėl karantino. Siuntimas užsiregistravusiems pacientams iki karantino pradžios galioja.

Internetu pacientai galės registruotis tik nuotolinėms konsultacijoms. Naujai besikreipiantys pacientai bus registruojami IPR sistemoje tik su elektroniniu siuntimu nuotolinėms konsultacijoms tuomet, kai bus baigta laukiančiųjų pacientų registracija. Dėl nuotolinės konsultacijos su pacientu bus susisiekta telefonu.

Tiesioginio kontakto su pacientu paslauga bus teikiama tik tuomet, kai jos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu. Šiai paslaugai pacientą gali užregistruoti gydytojas, esant tam tikroms indikacijoms, dėl kurių nuotolinė konsultacija nėra teikiama. Tiesioginio kontakto konsultacijai pacientai turi atvykti likus ne daugiau nei 10 minučių iki paskirto vizito laiko ir prie įėjimo į įstaigą pateikti SMS žinutėje nurodytą informaciją su vizito laiku.

Jei pacientams kyla klausimų, klinikų svetainėje santa.lt yra nurodyti centrų ir Konsultacijų poliklinikos kontaktiniai telefonai, taip pat informacijos gali suteikti ir šeimos gydytojai.

Atvykusiam ambulatorinės konsultacijos pacientui bus būtina dėvėti vienkartinę medicininę kaukę, jį lydėti prireikus gali tik vienas asmuo, taip pat dėvintis veido apsaugos priemonę. Atvykus į Konsultacijų polikliniką, pirmiausia bus įvertinta atvykusiojo būklė, pamatavus temperatūrą. Gali būti, kad iš vakaro prieš vizitą bus susisiekta su pacientu ir užduota keletas klausimų apie paciento pasirengimą.

Pasak direktorės valdymui Aušros Bilotienės Motiejūnienės, konsultacijos karantino laikotarpiu užtrunka šiek tiek ilgiau, nes prireikia specialaus kabinetų paruošimo – vėdinimo, valymo, dezinfekavimo tam, kad pacientai būtų saugūs.

Atvykstantiems planinių paslaugų į Santaros klinikų stacionarą, likus ne daugiau nei 48 valandoms iki hospitalizacijos reikia turėti PGR metodu atliktą testą dėl Covid-19. Rekomenduojama tyrimą atlikti mobiliuosiuose punktuose pagal gyvenamąją vietą. Ne Vilniaus miesto gyventojams išimtiniais atvejais gali būti tyrimas atliekamas ir Santaros klinikose, bet neišvengiamai teks palaukti tyrimo atsakymo.

Šaltinis: santa.lt