Beveik pusė iš 133 naujų naujų koronaviruso atvejų registruota Kauno apskrityje

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija. COVID-19 mėginių tyrimas / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-10-09 14:14
Iš 133 naujų koronaviruso atvejų 56 registruoti Kauno apskrityje, be to, šioje apskrityje taip pat patvirtinta dar viena mirtis nuo COVID-19, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Mirusysis priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta spalio 7 dieną. Tai – 103-oji mirtis šalyje.

Taip pat 42 nauji užsikrėtimo atvejai nustatyti Vilniaus, 13 – Šiaulių, devyni – Klaipėdos, penki – Telšių apskrityse. Dar trys atvejai fiksuoti Marijampolės, po du – Panevėžio ir Alytaus bei vienas – Tauragės apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 96 asmenys, iš jų 65 yra siejami su židiniais.

Kauno apskrityje, Raseinių rajone, įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose patvirtinti du koronavirusinės infekcijos atvejai, iš kurių vienas yra darbuotojas ir vienas antrinis atvejis. Iš viso su protrūkiu siejamas 91 susirigimas: 33 darbuotojai, 53 gyventojai ir penki antriniai atvejai.

Raseinių rajone ir toliau atvejai registruojami anksčiau fiksuotuose protrūkiuose.

Vienas atvejis siejamas su Raseinių rajone įsikūrusia kavine „Vėjukai“ (iš viso keturi susiję atvejai), septyni susirgimai, iš kurių keturi yra antriniai, siejami su protrūkiu „Raseinių autobusuose“ (iš viso 11 užsikrėtusiųjų).

Dar du atvejai patvirtinti Raseinių rajono savivaldybės darbuotojams (iš viso 58 užsikrėtusieji), vienas susirgęs žmogus yra siejamas su protrūkiu Raseinių kultūros centre (iš viso devyni atvejai). Taip pat infekcija patvirtinta ir dar vienam Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojui (iš viso keturi susiję atvejai). Be to, po du atvejus siejama su susirgimais Raseinių rajone veikiančiomis įmonėmis „Auga“ ir „Tikas“ (iš viso penki susiję atvejai).

Raseiniuose ir Kelmėje registruota po vieną koronavirusinės infekcijos atvejį, nustatytą asmenims, dirbantiems Raseinių rajone veikiančioje įmonėje „Norvelita“. NVSC teigimu, epidemiologinės sąsajos vertinamos. 

Taip pat Kauno apskrityje registruoti trys atvejai, kurie yra siejami su protrūkiu Kauno technologijos universiteto (KTU) Vaižganto progimnazijoje. Du užsikrėtusieji yra darbuotojai bei vienas – antrinis atvejis. Iš viso šiuo metu registruoti keturi susirgusieji.

Be to, Kauno apskrityje fiksuotas naujas protrūkis. Praėjusią parą registruoti keturi infekcijos atvejai, siejami su Ringaudų (Tabariškių bendruomenės namų) šarvojimo sale.

Sostinėje du nauji infekcijos atvejai siejami su protrūkiu Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje, kur COVID-19 patvirtinta mokiniui bei registruotas vienas antrinis atvejis. Iš viso su protrūkiu siejami penki susirgimai. 

NVSC informuoja, kad taip pat tęsiasi protrūkis ledo ritulininkų gretose. Praėjusią parą registruoti trys su ledo ritulio komanda „Banginiai“ susiję infekcijos atvejai (iš viso registruoti šeši susirgimai).

Be to, ir toliau registruojami atvejai, siejami su laisvalaikio leidimo vietomis. Šeši nauji susirgimai yra susiję su sveikatingumo klubu „Alfa Steps“ (iš viso 21 atvejis), vienas yra susijęs su sporto klubu „GYM PLIUS“ (iš viso 23 infekcijos atvejai), dar vienas – susijęs su studija „Šokio harmonija“ (iš viso 17 atvejų).

Du antriniai atvejai registruoti ugdymo įstaigos „Demokratinė mokykla“ židinyje. Čia iš viso užsikrėtė penki žmonės.

Vilniuje registruotas naujas protrūkis Muitinės kriminalinėje tarnyboje – infekcija patvirtinta dviem darbuotojams, iš viso su protrūkiu siejami trys asmenys.

Šiaulių apskrityje koronavirusas nustatytas Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojui ir pacientui. Iš viso su protrūkiu siejami 73 infekcijos atvejai – 27 darbuotojai, 24 pacientai ir 22 antriniai atvejai.

NVSC praneša, kad nauji atvejai fiksuoti ir kituose aktualiuose Šiaulių apskrities protrūkiuose.

Po vieną atvejį siejama su įmone „Raštuoti mezginiai“ Radviliškyje (iš viso trys atvejai), Radviliškio siuvykla „Danijus“ (iš viso 19 atvejų), Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centru, kur COVID-19 patvirtinta darbuotojui (iš viso penki atvejai) bei „Kelmės pienine“ (iš viso 34 atvejai).

Šiaulių apskrityje registruotas naujas židinys – jis siejamas su įmone „Massive Wood Construction“. Praėjusią parą čia patvirtintas vienas susirgimas, o iš viso registruoti trys COVID-19 infekcijos atvejai.

Alytaus apskrityje registruoti du infekcijos atvejai, siejami su protrūkiu Druskininkų savivaldybėje. Vertinama, jog iš viso serga 14 žmonių.

Tauragės apskrityje registruotas naujas protrūkis Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose. Iš viso patvirtinti du užsikrėtimo atvejai.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 27 asmenys.

Be to, per praėjusią parą registruota 10 įvežtinių atvejų: trys – iš Nyderlandų po du – iš Ukrainos ir Baltarusijos bei po vieną – iš Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir Švedijos.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 5758 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2911 asmenys, 2722 – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.