COVID-19 pandemija skatina virtualios sveikatos priežiūros plėtrą

COVID-19 pandemija paskatins nuotolinės sveikatos priežiūros vystymąsi / 123RF.com nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-04-01 15:30
Bent trečdalis pasaulio žmonių dėl COVID-19 pandemijos yra karantine, šalims paskelbus griežtas priemones koronaviruso plitimui suvaldyti. Karantino metu apribota sveikatos priežiūros įstaigų veikla, atidėtos nebūtinos operacijos, konsultacijos, tačiau dalis paslaugų teikiama nuotoliniu būdu. Manoma, kad COVID-19 krizė gali būti stiprus postūmis virtualios sveikatos priežiūros link.

COVID-19 pandemija gali paspartinti perėjimą link nuotolinės sveikatos priežiūros. Telemedicina JAV kasmet vis labiau naudojama, tačiau pagrindine sveikatos priežiūros forma netapo dėl to, kad esame įpratę prie fizinio gydytojo prisilietimo.

Tačiau milijardai žmonių pasaulyje dėl COVID-19 yra karantine, o poreikis konsultuotis su gydytojais neišnyko, nuotolinės konsultacijos karantino metu gali paskatinti nuotolinės sveikatos priežiūros vystymąsi.

Virtuali medicina gali atrodyti nebūtina ne kriziniu metu, tačiau pasaulio populiacijai senstant, gali tapti neišvengiama. Trūkstant sveikatos priežiūros specialistų, labiausiai pažeidžiamos žmonių grupės gali likti be reikiamos priežiūros.

KONSULTUOTIS SU GYDYTOJU TELEFONU galite manodaktaras.lt platformoje – daugiau informacijos apie nuotolines konsultacijas rasite ČIA.

Namų sveikatos priežiūros sistemos
Sveikatos apsaugos sistemose centru gali tapti paciento namai. Technologiniai pasiekimai, pavyzdžiui, dėvimi prietaisai, fiksuojantys širdies darbą, suteikia galimybę paciento būklę įvertinti nebūtinai tik gydytojo kabinete.

Taip pat kuriamos namų sveikatos priežiūros sistemos, pavyzdžiui, plytelės su integruotais jutikliais, fiksuojančiais eisenos ir svorio pokyčius, iš kurių galima įtarti ligą ar traumą. Gryninamos koncepcijos tokių produktų, kaip odos vėžį aptinkantys veidrodžiai ir robotai, kurie galėtų tam tikras operacijas atlikti paciento namuose.

Žmonės nori išspręsti sveikatos problemas, tačiau nedaugelis jų nori tapti savo pačių gydytojais – tai labai didelė atsakomybė. Tai reiškia, kad prietaisai ir sistemos, naudojamos nuotolinėje sveikatos priežiūroje, negali nuvilti.

Tokie produktai turės tarnauti skirtingoms auditorijoms ir kad tikrai įsilietų į sveikatos priežiūrą, produktas turėtų patenkinti gydytojų, slaugytojų, pacientų poreikius. Pavyzdžiui, plytelės, fiksuojančios eiseną ir svorį, paciento namuose turėtų nekristi į akis ir tinkamai apdoroti duomenis ir juos nusiųsti medikams. Tai – labai skirtingos, tačiau lygiavertiškai svarbios dizaino problemos.

Istoriškai krizės paprastai paskatina inovacijas, COVID-19 pandemija galbūt paskatins peržiūrėti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo būdą.

Parengė Monika Kairienė pagal economist.com ir fastcompany.com