COVID-19 plinta globos namuose, nauji židiniai – Telšių, Šiaulių, Klaipėdos rajono įmonėse

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija. COVID-19 mėginių tyrimas / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-01-23 14:21
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatytas 1001 naujas COVID-19 ligos atvejis, mirė 30 žmonių, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 3832 žmonės. Nuo koronaviruso iš viso mirė 2628 žmonės.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 57 tūkst. 934 žmonės, abiem dozėmis – 8997 žmonės.

Koronaviruso infekcija plinta šalies globos namuose, nauji protrūkiai nustatyti įmonėse Telšiuose ir Šiauliuose, taip pat Klaipėdos ir Kretingos rajonuose, šeštadienį skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Centro teigimu, dešimtadalis, t.y. 105 nauji atvejai, yra susiję su protrūkiais šeimose, atvejų, kai užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, nenustatyta.

Pastarąją parą Telšiuose veikiančioje statybos įmonėje patvirtinti septyni susiję COVID-19 atvejai. Iš viso su šiuo nauju protrūkiu siejami devyni infekcijos atvejai.

Tuo metu Šiauliuose esančioje automobilių remonto įmonėje nustatyti devyni užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai.

Dar vienas protrūkis registruotas Klaipėdos rajone veikiančioje metalo gaminių įmonėje, su juo siejami penki koronavirusinės infekcijos atvejai.

Naujame židinyje Kretingos rajono medienos apdirbimo įmonėje nustatyti trys COVID-19 ligos atvejai.

Plinta globos namuose

17 koronavirusinės infekcijos atvejų, siejamų su protrūkiu Marijampolės globos namuose „Giedruma“ – 14 užsikrėtusiųjų yra gyventojai, trys – darbuotojai. Iš viso su protrūkiu siejami 29 COVID-19 ligos atvejai.

16 vakarykštę parą registruotų koronavirusinės infekcijos atvejų siejama su protrūkiu Rokiškio rajone įsikūrusiuose Skemų socialinės globos namuose. Čia užsikrėtė 5 gyventojų ir vienas darbuotojas. Per pastarąjį mėnesį registruota per 80 su šiuo protrūkiu susijusių COVID-19 atvejų.

Dar dešimt koronaviruso atvejų, patvirtintų vakar, siejama su protrūkiu Utenos socialinės globos namuose, iš jų devyni yra gyventojai ir vienas darbuotojas. Per pastarąsias kelias dienas iš viso registruotas 41 su protrūkiu susijęs atvejis.

Devyni atvejai, registruoti vakar, siejami su protrūkiu Telšių rajono Varnių Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Visi asmenys yra pacientai. Iš viso su protrūkiu siejami 22 infekcijos atvejai, registruoti nuo sausio vidurio.

Taip pat vakarykštę parą registruoti atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Visagino socialinės globos namuose, Kazlų Rūdos socialinės paramos centre, Kalvarijos globos ir užimtumo centre, Kretingos rajono Padvarių socialinės globos namuose, Šilutės rajono Macikų socialinės globos namuose.

Be to, registruoti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais Visagine veikiančiose baldų gamybos, siuvimo įmonėse, finansų įmonėje Vilniuje, Vilniaus šilumos tiekimo įmonėje, komunalinių paslaugų įmonėje Telšiuose, Vilniaus viešojo transporto paslaugas teikiančioje įmonėje, Klaipėdos naftos, medienos pramonės, baldų gamybos įmonėse, Vilniaus maisto pramonės įmonėje. 

Bent po du naujus užsikrėtimus registruota ir koronaviruso židiniuose Visagino lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“, Kazlų Rūdos lopšelyje-darželyje „Pušelė“, Klaipėdos rajono ikimokyklinėje įstaigoje Klaipėdos „Mini darželiai“, Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Giliukas“.

Per praėjusią parą nustačius 1001 naują COVID-19 atvejį, izoliuoti 1807 asmenys. Iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 72 865 asmenys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.