COVID-19 Santaros klinikose greičiausiai plinta dėl „žmogiškojo faktoriaus“

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-28 19:55
Koronaviruso plitimas Santaros klinikose greičiausiai yra sietinas ne su infekcijų kontrolės pažeidimais, o su „žmogiškuoju faktoriumi“. Taip ketvirtadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Įvertinta šita ligoninė ir praktiškai pastabų neturėjom – viskas organizuota be galo profesionaliai, personalas dirba tik komandomis, ligonių srautai yra absoliučiai atskirti, infekcijų kontrolės priemonių laikomasi aukščiausiame lygmenyje, bet...kažkas įvyko, ką aiškinasi ir vietiniai, ir mūsų specialistai“, – kalbėjo ji.

„Galėjo būti menkiausias neapsižiūrėjimas ir infekcija paplito, mano nuomonė yra tokia, nes realiai vizualių ir dokumentinių pažeidimų nėra. (...) Viena iš hipotezių – žmogiškasis faktorius vis tiek kažkada suveikia. (...) Ten yra patys sunkiausi atvejai, daugiausia ligonių visoje Lietuvoje. Medikai dirba ypatingai sunkiomis sąlygomis“, – pridūrė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė.

Per praėjusią parą nustačius dar tris Santaros klinikų darbuotojų užsikrėtimus koronavirusu, bendras skaičius šiuo metu ligoninėje siekia 21 – infekcine liga susirgo 18 medikų ir trys pacientai. Visi šie pacientai mirė.

Daugiau nei pusė naujų koronaviruso atvejų susiję su židiniais Vilniuje

Per praėjusią parą patvirtinus devynis naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, šeši iš jų yra susiję su ligos židiniais Vilniuje.

Koronavirusas nustatytas trims Santaros klinikų darbuotojams bei dviem užsikrėtusių medikų artimiesiems. NVSC Vilniaus departamento vadovė R.Lingienė ketvirtadienį sakė, kad viena iš artimųjų yra Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos bendrosios praktikos slaugytoja.

Vis dėlto, NVSC atstovės teigimu, ši moteris ligoninėje nedirba jau nuo praėjusios savaitės pabaigos, nes infekcinę ligą nustačius artimajam Santaros klinikose, ji buvo izoliuota.

Vilniuje koronavirusas taip pat patvirtintas su židiniu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje susijusiam asmeniui, o dar dėl vieno asmens sostinėje atliekama epidemiologinė diagnostika, jo užsikrėtimo aplinkybės dar nežinomos.

Kaune koronavirusas patvirtintas Kauno klinikinės ligoninės Suaugusiųjų reanimacijos intensyvios terapijos skyriaus slaugytojai. Vienas susirgimas registruotas ir Alytaus apskrityje, tai – šeimyninio užsikrėtimo atvejis.

„Apibendrinant, norėčiau pasakyti, kad iš devynių naujų atvejų net septyni yra susiję su židiniais Vilniuje ir Kaune“, – kalbėjo R.Lingienė.

Iš viso Lietuvoje, ketvirtadienio duomenimis, patvirtinti 1656 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Infekcine liga tebeserga 387 užsikrėtusieji, pasveiko 1193.

Nuo COVID-19 mirė 68 asmenys, dar aštuoni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.