COVID-19 vakcina pasiekė Lietuvą

Vakcina nuo COVID-19 / Scanpix nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-12-26 12:41
Lietuvą šeštadienį pasiekė pirmoji „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina nuo COVID-19, pranešė sveikatos apsaugos ministras.

„Vakcina nuo koronaviruso pagaliau pasiekė Lietuvą. Šiandien naktį 3.15 val. ji kirto Lietuvos sieną“, – spaudos konferencijoje šeštadienį sakė sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Arūnas Dulkys.

Jis patvirtino, kad kaip ir planuota, vakcinavimas prasidės sekmadienį ligoninėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje 8 val. ryte.

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė informavo, jog iki Lietuvos sienos vakcina atvyko su „Pfizer“ transportu ir apsauga, nuo pasienio prie jų prisijungė Lietuvos policijos automobiliai.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos atvežtos į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius – jų vieta, taip pat pristatymo laikas ir tikslus vakcinų skaičius dėl saugumo neskelbiami.

Pasak kanclerės, atvežtos vakcinos buvo dvi valandas laikomos šaldiklyje, tuomet pakrautos į dvi transporto priemones, kurios jas pristato į ligonines.

„Naujausiomis žiniomis, šios dvi transporto priemonės pajudėjo dviem kryptimis: Kaunas-Klaipėda ir Vilnius-Panevėžys-Šiauliai“, – sakė J.Grebenkovienė.

„Mano žiniomis, pirmosios vakcinos jau turėjo pasiekti Santaros klinikas. Likusias keturias organizuojančias vakcinaciją didžiąsias ligonines irgi turėtų pasiekti šiandien“, – pridūrė ji.

Ši pirmoji vakcinos nuo koronaviruso partija bus skirta skiepyti medikams. Kanclerės teigimu, Vilniaus ir Kauno apskritys gaus po 3 tūkst. vakcinos dozių, Klaipėdos apskritis  – apie 2 tūkst., o Šiauliai ir Panevėžys – po maždaug 1 tūkst. dozių.

Anksčiau skelbta, kad pirmąja siunta į Lietuvą turėtų atkeliauti beveik 10 tūkst. vakcinų, tačiau Lietuvos valdžios atstovai tvirtino, jog informacija apie būsimus kiekius nuolat kinta. A. Dulkys tikisi, kad jei vakcinos tiekimas nestrigs, pavyks paskiepyti po keletą tūkstančių medikų ir rizikos grupės asmenų per savaitę.

Antroji COVID-19 siunta Lietuvą pasieks gruodžio 29 dieną

Antroji COVID-19 siunta Lietuvą pasieks gruodžio 29 dieną, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė J.Grebenkovienė. 

Pirmąja „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos siunta į Lietuvą atvyko apie 10 tūkst. dozių, antrąja siunta, pasak jos, jų tikimasi „šiek tiek daugiau“. 

J. Grebenkovienės teigimu, tikslus dozių skaičius bus žinomas prieš atvykstant vakcinai. 

Trečioji vakcinos siunta, preliminariai, Lietuvą turėtų pasiekti sausio pradžioje. 

Pirmuoju etapu Lietuvoje paskiepijus sveikatos priežiūros įstaigose dirbančius medikus, antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams. 

„Pagal šią dieną turimą informaciją, tai medikus planuotume paskiepyti per pirmą ketvirtį. Paskiepijus medikus, turėtume skiepyti prioriteto tvarka slaugos ir globos įstaigų personalą ir gyventojus, vėliau – lėtines ligas turinčius, taip pat vyresnius nei 65 metus asmenis ir paskiausiai būtų jau visuomenės masinė vakcinacija“, – sakė SAM kanclerė.

Pirmąjį ketvirtį, pasak jos, greičiausiai nebus pradėtas masinis gyventojų skiepijimas.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina yra pirmoji ir kol kas vienintelė, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje – Europos Komisija leidimą ją platinti davė pirmadienį, kai tai padaryti rekomendavo Europos vaistų agentūra.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.