Dantų protezavimas. Kaip išsirinkti kliniką?

Svarbiausias sėkmingo gydymo etapas – odontologo sudarytas planas.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-09-02 13:16
Dantų protezavimas – itin didelio kruopštumo reikalaujantis procesas. Dėl to labai svarbu, kad jis būtų patikėtas geriausiems specialistams. Į kokius kriterijus atsižvelgti renkantis kliniką ir kokių klaidų nedaryti, klausiame specialistės. Apie tai kalbmės su „Denticija“ gydytoja odontologe Egle Vitkevičiene.

Kodėl verta protezavimo procesą atlikti vienoje klinikoje?

Gydytojas protezuotojas, apžiūrėjęs paciento dantis, pabendravęs su juo ir atsižvelgęs į finansines galimybes, sudaro tinkamiausią gydymo planą. Siunčia pas specialistus, kurie paruošia dantis protezuoti (pvz., periodontologą, burnos chirurgą, endodontologą). Protezuotojas seka visą darbų eigą, gydytojai tarpusavyje diskutuoja. Jei iškyla nenumatytų atvejų (pvz., nepasiekiami danties kanalai, dantis sugedęs taip giliai, kad netikslinga jį išsaugoti ir protezuoti), koreguoja gydymo ir protezavimo planą. Bet ši grandinė gali nutrūkti, jei pacientas pasirenka gydymo, protezavimo darbus atlikti skirtingose klinikose.

Kokius kriterijus reikėtų įvertinti renkantis kliniką ir siekiant geriausio rezultato?

Puiku, jei jūsų pasirinktoje klinikoje gydytojai specializuojasi konkrečiose srityse, pvz., endodontologai gydo kanalus, protezuotojai protezuoja ir t. t. Taip pat svarbu žinoti, kad dantims ištirti visada reikia atlikti rentgeno nuotraukas. Turi būti atliekamos dentalinės, panoraminės, 3D rentgeno nuotraukos. Ar pasirinktoje klinikoje teikiamos šios paslaugos? Taip pat, ar klinikoje po vienu stogu teikiamos visos dantų gydymo, protezavimo paslaugos, ar klinikoje yra dantų technikų laboratorija.

Kuo žmonės rizikuoja skirtingas gydymo dalis patikėdami skirtingoms klinikoms ir specialistams?

Labiausiai rizikuoja tuo, kad nė viena klinika, specialistas neprisiims atsakomybės už gydymo ir protezavimo plano vykdymą, sėkmę, trukmę, ilgaamžiškumą.

Kaip sudaromas gydymo planas, kai žmogus protezuoti dantis renkasi vienoje klinikoje?

Svarbiausias sėkmingo gydymo etapas – odontologo sudarytas planas. Dažniausiai gydymo planą sudaro gydytojas protezuotojas, prieš tai atlikęs reikiamas rentgeno nuotraukas, apžiūrėjęs dantis, įvertinęs paciento lūkesčius ir finansinius išteklius. Pacientas siunčiamas pas specialistus atlikti nurodytas procedūras (pvz., burnos higieną, dantų šalinimą, dantenų ligų gydymą, dantų kanalų gydymą, implantaciją) ir tik tada protezuojama. Galima siųsti pas skirtingus specialistus skirtingoms procedūroms apsilankant paeiliui vieno vizito klinikoje metu. Taip pacientas taupo laiką, apsilankymų klinikoje skaičių. Visą gydymo eigą seka gydytojas protezuotojas.

Ar pasirinkęs viską atlikti vienoje klinikoje žmogus gali tikėtis gydymo garantijos? O jeigu gydomasi skirtingose klinikose?

Gydymo planą, atliktas procedūras gydytojai fiksuoja medicininėse kortelėse, visa informacija yra saugoma. „Denticijoje“ pacientai kviečiami profilaktiškai patikrinti po protezavimo praėjus 3, 6, 12 mėnesių. Atliekama apžiūra, stebimi pokyčiai. Taip galima greitai pastebėti atsiradusius dantų protezų pokyčius, juos koreguoti pačioje pradžioje, galų gale ir suteikti tam tikrą garantiją.

Jei paciento dantys buvo gydomi, protezuojami skirtingose klinikose, suteikti garantijos neįmanoma. Sunku sužinoti, kokios procedūros, kur ir kada buvo atliktos, netgi pacientas susipainioja, kurioje klinikoje gydė, protezavo tam tikrą dantį.

Klinikoje „Denticija“ veikia dantų technikų laboratorija po vienu stogu. Kuo tai naudinga pacientui?

Pirmiausia, nereikia transportuoti darbų į kitą laboratoriją, sutaupoma laiko – greičiau pagaminami protezai. Antra, vyksta tiesioginis bendravimas su dantų technologu. Jis gali ateiti pažiūrėti, kaip atrodo pagamintas protezas paciento burnoje, pabendrauti su pacientu, išgirsti jo lūkesčius, jei reikalinga korekcija, ją iškart atlikti.