Daugiau kaip pusė naujų COVID-19 atvejų siejami su židiniais, mirė dar vienas pacientas

Ligoninė / BNS nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-24 16:16
20 iš 38 naujų koronaviruso atvejų yra siejami su židiniais, aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos, trys atvejai – įvežtiniai, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Nustatyta 85-oji mirtis nuo koronaviruso. Neišgyveno Kauno klinikinės ligoninės pacientas.

Devyni nauji atvejai Vilniuje yra susiję choru – NVSC jau yra skelbęs apie atvejus, susijusius su šiuo židiniu. Iš viso su juo siejama jau 19 susirgimų. 

Dar trys atvejai Vilniaus apskrityje siejami su židiniu įmonėje „Intersurgical“. Visi asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Šiuo metu registruoti šeši su šiuo protrūkiu susiję atvejai. Vertinama, kad židinys įmonėje turi sąsajų su šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.

Nustačius dar du naujus susirgimus iki šešių išsiplėtė koronaviruso židinys dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje.

Du nauji atvejai Vilniaus apskrityje siejami su Gariūnų verslo parką administruojančia bendrove „Geruda“. Iš viso su šiuo židiniu siejami šeši registruoti atvejai.

Vilniuje taip pat patvirtintas naujas atvejis, vertinamas kaip susijęs su protrūkiu menininkų gretose. Skaičiuojama, kad tai – 27-asis užsikrėtimo atvejis, įskaitant atvejus Vilniuje ir Kaune.

Vienas užsikrėtimas Kauno apskrityje siejamas su židiniu bendrovėje „Kelio ženklai“. Tai trečias su šiuo protrūkiu siejamas atvejis. Dar vienas atvejis Kaune susijęs su protrūkiu Akademinėje kredito unijoje. Šiuo metu su židiniu iš viso siejama dešimt susirgimų.

Du įvežtiniai atvejai sekmadienį registruoti Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, į Lietuvą grįžusiems iš Švedijos ir Ukrainos. Dar vienas įvežtinis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje. Asmuo į Lietuvą atvyko iš Ukrainos. COVID-19 ligai būdingų simptomų užsikrėtusieji nejaučia. 

Klaipėdoje per pastarąją parą registruotas antrasis susirgimas vienoje šeimoje. Asmeniui pasireiškė COVID-19 ligai būdingi simptomai. Dar septyni žmonės užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. 

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė aštuoni asmenys: penki Vilniaus, po vieną Klaipėdos, Kauno ir Marijampolės apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų. 

Mirė dar vienas Kauno ligoninės pacientas

Kauno klinikinėje ligoninėje mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Tai 85-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų.

COVID-19 liga asmeniui patvirtinta rugpjūčio 12 dieną. Nustatyta, kad jis užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 2673 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 807 asmenų, 1766 – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.