Daugumos iš 29 naujų užsikrėtimų koronavirusu aplinkybės – neaiškios

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-29 12:20
Iš 29 per praėjusią parą nustatytų užsikrėtimų koronavirusu, 11 atvejų yra susiję su anksčiau skelbtais protrūkiais, tačiau likusių užsikrėtimų aplinkybės kol kas nėra aiškios, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Trijų asmenų užsikrėtimai yra siejami su protrūkiu medicinos priemones gaminančioje įmonėje „Intersurgical“, dar trys atvejai – su šeiminiu protrūkiu Rokiškio rajone. 

Taip pat koronavirusas patvirtintas asmeniui, kuris, kaip manoma, galėjo užsikrėsti nuo pažįstamo, kuris užsikrėtė viruso židiniu tapusiame renginyje „PravalFestas“.

Iš viso 12 naujų atvejų nustatyta Vilniaus apskrityje, septyni – Kauno apskrityje, penki – Panevėžio apskrityje, trys – Klaipėdos, po vieną – Alytaus ir Telšių apskrityse. Per praėjusią parą taip pat užfiksuoti trys įvežtiniai atvejai iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir Italijos.

Panevėžio mieste nustatytas atvejis asmeniui, kuris galimai galėjo užsikrėsti po kontakto su iš užsienio atvykusiais asmenimis. Užsikrėtęs asmuo jaučia simptomus. Izoliuoti du šeimos nariai, organizuotas jų ištyrimas.

Alytaus apskrityje registruotas vienas atvejis Lazdijų rajono gyventojui. Asmuo nuo rugpjūčio 17 dienos atostogavo, užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos. COVID-19 taip pat patvirtintas asmeniniui Mažeikių rajone, jo užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra žinomos. Asmuo į gydymo įstaigą kreipėsi pajutęs simptomus.

Vienas atvejis patvirtintas jokių simptomų nejaučiančiam asmeniui, kuris rugpjūčio 24 dieną grįžo iš Sardinijos salos ir iškart izoliavosi. Dar vienas patvirtintas atvejis Vilniuje – asmeniui, kuris kontaktavo su COVID-19 anksčiau užsikrėtusiu artimuoju.

Vilniuje kol kas neaiškiomis aplinkybėmis užsikrėtė ir simptomų nejaučiantis asmuo, kuris nuo rugpjūčio 21 dienos yra izoliacijoje. Darbovietėje kontaktavę asmenys izoliuoti.

Kitas atvejis Vilniuje nustatytas asmeniui, kuris prieš tai bendravo su COVID-19 užsikrėtusiu artimuoju. Asmuo jaučia simptomus, dėl užsikrėtimo izoliuoti šeši asmenys, jiems organizuotas tyrimas.

Du atvejai fiksuoti Vilniaus metalinių dangtelių gamybos įmonėje „Elmoris“ – užsikrėtę asmenys jaučia simptomus ir nuo rugpjūčio 20 dienos yra saviizoliacijoje.

Dar vienas atvejis Vilniuje fiksuotas asmeniui, užsikrėtusiam po kontakto su artimuoju. Jo užsikrėtimas siejamas su protrūkiu įmonėje „Gera dovana“.

Iš Kauno rajone patvirtintų septynių atvejų, trys yra susiję su atskirais šeiminiais protrūkiais. Visais atvejais, asmenys jaučia simptomus. Vieno atvejo užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra aiškios, jis kreipėsi išsitirti, nes jaučia simptomus.

Vienas atvejis Kaune yra įvežtinis iš Jungtinės Karalystės, du patvirtinti asmenims, susijusiems su protrūkiu Akademinėje kredito unijoje. Abu asmenys jaučia simptomus.

Klaipėdoje atvejis nustatytas asmeniui, atvykusiam iš Ukrainos. Prieš atvykstant į Lietuvą jam darytas koronaviruso testas, jis buvo neigiamas.

Klaipėdos rajone nustatyti du atvejai, vieno užsikrėtimo aplinkybės neaiškios. Kitam asmeniui COVID-19 nustatyta tiriantis profilaktiškai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.