Dėl apsauginių medikų kostiumų taupymo nušalintas Kauno klinikinės ligoninės vadovas

Daiva Žeimytė-Bilienė feisbuke paviešino nuotraukas iš Kauno klinikinės ligoninės – gydytojai vienkartinių apsaugos rūbų neišmeta, naudoja pakartotinai
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-28 00:41
Nuo pareigų nušalintas Kauno klinikinės ligoninės vadovas Albinas Naudžiūnas sako, kad premjeras Saulius Skvernelis jį atleisti ragina, neįsigilinęs į situaciją ligoninėje.

„Manau, kad tai yra skubotas, neįsigilinusio žmogaus sprendimas, tiesiog reikėjo premjerui pasitarti su ministru, ministras būtų pasiteiravęs manęs. Mes pastoviai su ministru telefonu susiskambinam“, – BNS penktadienio naktį sakė A.Naudžiūnas. Jis teigia nieko blogo nepadaręs, o situaciją vadina politizuota.

„Aš nieko blogo nepadariau ir mano kolektyvas nieko blogo nepadarė. (...) Čia politizuotas dalykas“, – kalbėjo A.Naudžiūnas.

Atėjęs sekančią pamainą susirandi savo maišiuką ir rengiesi vėl. 

Atleisti Kauno klinikinės ligoninės vadovą penktadienio vakarą paragino premjeras S. Skvernelis. Jis „skandalinga ir pasibaisėtina“ bei „nusikalstama“ vadino socialiniame tinkle pasirodžiusią informaciją su nuotraukomis. Jose matyti į maišelius supakuoti vienkartiniai Kauno klinikinės ligoninės medikų kostiumai, kurie naudojami pakartotinai.

„Čia yra vienkartiniai rūbai, sudėti po gydytojų pamainos Kauno infekcinėje ligoninėje. Man rašo, kad sistema dabar ten tokia – nusirengi ir įdedi į maišą. Užrašai vardą. Atėjęs sekančią pamainą susirandi savo maišiuką ir rengiesi vėl“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė.

Daiva Žeimytė-Bilienė feisbuke paviešino nuotraukas iš Kauno klinikinės ligoninės – gydytojai vienkartinių apsaugos rūbų neišmeta, naudoja pakartotinai
Daiva Žeimytė-Bilienė feisbuke paviešino nuotraukas iš Kauno klinikinės ligoninės – gydytojai vienkartinių apsaugos rūbų neišmeta, naudoja pakartotinai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, reaguodamas į premjero raginimą, dar penktadienio naktį pranešė, kad ligoninės vadovas yra nušalinamas nuo pareigų. Jis taip pat pavedė atlikti vidinį tyrimą.

A.Naudžiūnas sako apie ministro sprendimą girdintis pirmą kartą ir mano, kad jis – skubotas. „Su manimi ministras nekalbėjo, bet jei jis taip nusprendė, tai jo valia“, – kalbėjo nuo pareigų nušalintas Kauno klinikinės ligoninės vadovas. „Manau, kad taip, paskubėjo“, – pridūrė jis.

Anot A.Naudžiūno, medicinines apsaugos priemones taupo „visas pasaulis“. „Ir čia nieko blogo nėra – taupo ir Šveicarija, ir Norvegija. Visas pasaulis taupo, nes nežinia, kas bus. Lietuvoje procesas tik prasideda, tik pati pradžia. Mes nežinom, kas gali atsitikti. Jei tai yra švarūs vienkartiniai rūbai – nepanaudoti infekciniams ligoniams, tai jie yra švarūs“, – kalbėjo nuo pareigų nušalintas ligoninės vadovas.

Kaip teigia A. Naudžiūnas, taip taupyti pakartotinai naudojant vienkartinius kostiumus buvo bendras ligoninės sprendimas. „Tai yra mūsų susitarimas su infektologais. Yra suaugusiųjų infektologijos skyrius, yra profesorė Auksė Mickienė, yra infektologai, mes taip sutarėm, kad mes galim pataupyti ir pasižiūrėti, kaip gali viskas pakrypti“, – kalbėjo jis.

Ligoninėje, anot A. Naudžiūno, apsaugos priemonių medikams pakanka. „Daugelį priemonių mes perkame patys, jomis esame apsirūpinę, dalį priemonių mums teikia iš rezervo, bet ateina grėsminga banga. (...) Įvairių priemonių turim įvairiai, pavyzdžiui, chalatų neperšlampamų – gal 20 tūkst., skafandrų – kokius 5 tūkst.“, – sakė nuo pareigų nušalintas ligoninės vadovas.

Dėl koronaviruso Kauno klinikinėje ligoninėje, kaip teigia A. Naudžiūnas, šiuo metu gydoma „12–13 suaugusiųjų ir vienas ar du vaikai“. „Du pacientai – sunkios būklės. Abu suaugusieji. Vienas vyresnio amžiaus, kitas – jaunesnio. Jo amžius – nuo 30 iki 40 metų, tačiau jis turi gretutinių ligų“, – kalbėjo medikas. Pasak jo, namo gydytis išleisti aštuoni žmonės.

Ligoninėje nustatytas ir slaugytojos užsikrėtimas koronavirusu, tačiau, anot A. Naudžiūno, kontaktai izoliuoti, jų – 12. „Galvojame, kad ji užsikrėtė ne ligoninėje“, – sakė medikas.

Šaltinis: BNS

TAIP PAT SKAITYKITE: Buria medikus konsultacijoms telefonu: ligos nelaukia karantino pabaigos

Temos:

Covid-19

Naujausi straipsniai