Antavilių pensionatas / BNS nuotr.

Dėl koronaviruso mirė dvi Antavilių pensionato globotinės

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-05-12 12:35
Mirė dvi Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje dėl koronaviruso gydytojos Antavilių pensionato globotinės, antradienį BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Taip pat pranešta apie paciento mirtį Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje.

„Mes turime telefonu gautą informaciją, oficialiai raštu ji dar nepatvirtinta“, – teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Kaip BNS sakė Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė, viena globotinė mirė šeštadienį, kita – pirmadienį. „Abi moterys priklausė rizikos grupei, turėjo gretutinių lėtinių ligų. Viena buvo 82 metų amžiaus, kita – 85 metų amžiaus“, – kalbėjo ji.

Anot R. Lingienės, šie mirties atvejai į oficialią statistiką dar nėra įtraukti. Iki šiol skelbta, jog nuo koronaviruso iš viso mirė 50 žmonių, dar keturi koronavirusu užsikrėtę asmenys mirė dėl kitų priežasčių.

Antavilių pensionato atstovės teigimu, įstaigoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 34 žmonės: 21 gyventojas ir 13 darbuotojų. „Tiriami iki šiol netirti gyventojai“, – kalbėjo B.Šarakauskienė. Šiuo metu laukiama tyrimų atsakymų dėl maždaug 200 globotinių.

Kaip pirmadienį informavo NVSC, tirti visus koronaviruso židiniu tapusio Antavilių pensionato gyventojus nuspręsta paaiškėjus, jog darbuotojai čia nesilaikė reikalavimų dirbti komandomis.

Antradienį taip pat pranešta, kad Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje dėl koronaviruso mirė pacientas. „Gauta informacija iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės apie Vidaus ligų skyriuje gydyto asmens mirtį. Informacija gauta oficialiai, ji bus įtraukta į trečiadienio statistiką“, – sakė R.Lingienė.

Lietuvoje, antradienio duomenimis, patvirtintas 1491 koronaviruso atvejis. 

Šaltinis: BNS