Klaipėdos universitetinė ligoninė / KUL archyvo nuotr.

Dėl pažeidimų sustabdyta daugelio Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių veikla

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-04-04 22:09
Didelės dalies Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) skyrių veiklą nuspręsta stabdyti dėl infekcijų kontrolės pažeidimų. Šioje ligoninėje paslaugas teiks tik akušerijos ir ginekologijos, onkologijos ir infekcinių ligų padaliniai.

„Dėl infekcijų kontrolės pažeidimų, keliančių grėsmę tiek medikų, tiek pacientų saugumui, penktadienį vakare buvo priimtas sprendimas laikinai stabdyti didelę dalį ligoninės skyrių, paliekant sveikatos paslaugų teikimą akušerijos ir ginekologijos, onkologijos bei infekcinių ligų profilio padaliniuose“, – šeštadienio vakarą feisbuke rašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Kaip sekmadienį pranešė ministerija, šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje paslaugas teiks tik akušerijos ir ginekologijos, onkologijos bei infekcinių ligų padaliniai.

Pasak ministro, skubią pagalbą pacientams teiks Respublikinė Klaipėdos ligoninė, o prireikus – Kauno ligoninės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką turėtume žinoti ir ką daryti susirgus COVID-19 infekcija?

A.Veryga savo pasisakyme dėkojo apie problemas ligoninėje prabilusioms profesinėms sąjungoms. Pasak ministro, Lietuvos medikų profesinių sąjungų buvo prašoma įtraukti visus narius į situacijos stebėseną įstaigose ir kuo skubiau informuoti apie infekcijų kontrolės pažeidimus.

„Klaipėdos universitetinės ligoninės paslaugų perorganizavimas yra glaudaus profesinių sąjungų ir ministerijos bendradarbiavimo rezultatas. Bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis ir toliau bus tęsiamas – prie mūsų jungiasi Jaunųjų gydytojų asociacija. Tik visi kartu, veikdami atsakingai ir koordinuotai, galime įveikti koronaviruso iššūkį“, – sakė A.Veryga.

Klaipėdos savivaldybei pavaldi Klaipėdos universitetinė ligoninė yra viena iš penkių pagrindinių ligoninių, kuriose gydomi koronavirusu užsikrėtę žmonės. Keliuose šios ligoninės skyriuose buvo nustatyta koronaviruso atvejų, o trys sunkios būklės Akių ligų klinikoje gydyti pacientai mirė.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, penktadienį čia buvo gydomi 58 užsikrėtusieji koronavirusu, o iš viso šios įstaigos stacionare buvo 314 pacientų.

Sekmadienį Lietuvoje nustatyta 40 naujų koronaviruso atvejų, iš viso – 811. Mirė 11 infekcija sirgusių žmonių,

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus raginama kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Šaltinis: BNS

TAIP PAT SKAITYKITE: Startavo privačios gydytojų koncultacijos telefonu

Temos:

Covid-19