Depiliacija lazeriu – ką būtina žinoti?

Plaukelių šalinimas lazeriu
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-10-29 15:49
Plaukelių šalinimas lazeriu – viena populiariausių šiuolaikinių estetinių procedūrų. Tačiau dažnai iškyla klausimas, ką reikėtų žinoti prieš vizitą, kaip pasiruošti depiliacijos kursui ir į ką atkreipti dėmesį, kad procedūra būtų ne tik efektyvi, bet ir maksimaliai saugi.

Tikriausiai dažniausiai girdimas patarimas – rinkitės kliniką. Pastaruoju metu sparčiai gausėja įvairių grožio meistrių, kurios ne tik gali užpildais suformuoti žandikaulį ar botulinu išlyginti raukšles, bet ir lazeriu šalinti plaukelius be reikalingo išsilavinimo, patirties ar kursų. O geriausia tai, kad visa tai paprastai atliekama už įtartinai žemą kainą.

Tačiau tokie „specialistai“ negebės suteikti ir reikalingos pagalbos, jei procedūra pakryptų ne taip kaip planuota, ar organizmo reakcija būtų neįprasta. Todėl visada rimtoms procedūroms rinkitės licencijuotas medicinos įstaigas ir patyrusius specialistus.

Na, o jei jau išsirinkote paslaugos tiekėją, atkreipkite dėmesį ir į tai, kaip reikės procedūrai pasiruošti, siekiant didžiausio efektyvumo bei saugumo.

1. Plaukelių nedepiliuokite, nebalinkite.

Lazerinė depiliacija efektyvi tik tada, kai plauko folikulas gyvas, todėl išraudami, depiliuodami epiliatoriumi, vašku ar kitaip, pašalinsite plauko folikulą iš odos ir lazeris bus paprasčiausiai neefektyvus. Depiliacinis kremas vėlgi gali pažeisti plauko folikulą, o plaukelių balinimas taip pat sumažins lazerio efektyvumą, nes lazerio spindulys veikia tik tamsų plauko pigmentą melaniną. Tokių procedūrų reikėtų atsisakyti likus bent mėnesiui iki suplanuotos lazerinės procedūros, iki to laiko pasirinktas zonas galima tik skusti.

2. Nesideginkite saulėje, soliariume, nenaudokite savaiminio įdegio kremų.

Lazerinės procedūros efektyviausios ir saugiausios, kai plaukeliai tamsesni už odą. Rekomenduojama vengti ultravioletinių spindulių arba naudoti apsauginius nuo saulės kremus su SPF 50. Kuo šviesesnė oda ir tamsesnis pats plaukas, tuo galingesnius parametrus galima naudoti, todėl ir efektą pastebėsite greičiau, gali prireikti mažiau procedūrų.

3. Stenkitės maksimaliai vengti kosmetikos priemonių.

Įvairūs losjonai, dezodorantai, kremai sudėtyje gali turėti cheminių medžiagų, kurios, veikiamos lazerio, kartais sukelia neprognozuojamų reakcijų. Todėl vertėtų keletą dienų prieš procedūras ir po jų vengti kosmetikos priemonių, o depiliuojamos vietos higieną palaikyti švariu vandeniu ir neutraliais prausikliais.

4. Įspėkite specialistą apie savo ligas, alergijas, vartojamus vaistus.

Kai kurios ligos (pvz. Sisteminė raudonoji vilkligė, baltmė, odos onkologinės ligos), alergijos (alergija saulės šviesai), vartojami vaistai (kai kurie antibiotikai, vaistai nuo aknės, prednizolonas, geriamieji kontraceptikai, kai kurie kardiologiniai vaistai) gali padidinti lazerinių procedūrų komplikacijų riziką arba sumažinti lazerio efektyvumą. Kai kuriais iš tokių atvejų lazerio procedūros kontraindikuotinos ir turėtų būti atidėtos. Taigi būtinai papasakokite procedūrą atliekančiam specialistui apie savo būklę, kad šis galėtų tinkamai parinkti prietaiso parametrus ir nustatytu, ar depiliacija lazeriu – tinkamas būdas.

Procedūros saugumas ir efektyvumas priklauso tiek nuo lazerio bei ją atliekančio specialisto, tiek nuo gero pasiruošimo, žinių ir tarpusavio komunikacijos su specialistu. Plaukų šalinimas lazeriu – puiki procedūra, leidžianti pamiršti nepageidaujamus plaukus bei džiaugtis švelnia, lygia oda, tačiau kaip ir visi lazeriniai metodai, šis turėtų būti atsakingai pasirenkamas ir atliekamas tik medicinos įstaigoje.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.