Dermatologė A.Dumbliauskienė: nuotolinės konsultacijos – atradimas

Asta Dumbliauskienė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Monika Kairienė
Publikuota: 2020-07-01 09:24
Dėl COVID-19 pandemijos paskelbtas karantinas įnešė bent vieną teigiamą dalyką – nuotolinės medicinos plėtrą. Kai kurie gydytojai, priversti karantino metu konsultuoti nuotoliniu būdu, suprato, kad tokios konsultacijos labai patogios. Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė sako, kad nuotolines konsultacijas būtinai paliks savo darbe ir paaiškina, kokias odos būkles galima valdyti nesusitinkant gyvai su dermatologu.

Atradimas ir gydytojams

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė pasakoja, kad iki karantino per nuotolį konsultuodavo retai, dažniausiai – užsienyje gyvenančius pacientus. Tačiau karantino metu teko išmokti konsultuoti nuotoliniu būdu.

„Šis etapas privertė išmokti daug naujų dalykų. Išmokau išrašyti el.receptą, naudotis tam tikrais IT dalykais. Nuotolines konsultacijas būtinai paliksiu savo darbe, man jos buvo savotiškas atradimas. Supratau, kad kai kuriais atvejais tai yra labai parankus konsultavimo būdas – ypač tiems, kurie negali fiziškai atvykti – užsienyje gyvenantiems žmonės arba tiems, kurie yra saviizoliacijoje“, – pasakoja dermatologė A.Dumbliauskienė.

Kaip vyksta nuotolinės dermatologo konsultacijos? Gydytoja A.Dumbliauskienė savo pacientų prašo atsiųsti problemiškos odos srities nuotrauką, vėliau gydymą aptaria telefonu. „Didžioji dalis konsultacijos yra aptarimas, kurį labai patogu daryti nuotoliniu būdu. Žmogui patogu, nes nereikia brautis per miestą, gydytojui – kad gali savo darbo vietoje viską aptarti konstruktyviai ir išrašyti gydymą nuotoliniu būdu“, – teigia gydytoja dermatologė.

Nuotolinė konsultacija – kad nereiktų mėnesiais 

Gydytoja dermatologė A.Dumbliauskienė sako, kad nuotolinė konsultacija suveikia ir kaip paciento nuraminimo būdas. Iš nuotraukos galima įvertinti, ar reikia imtis skubių veiksmų, ar galima palaukti. Pavyzdžiui, pacientams nerimą kelia atsiradę odos dariniai.

Rožinė, aknė, egzema, dermatitas – tikrai galima diagnozuoti šiuos susirgimus iš nuotraukų.

„Kartais žmonės sunerimsta – paburko, skauda, patino,  supanikavę atsiunčia nuotrauką, o iš tiesų ten net ne apgamas, o seborėjinė keratozė. Tokiu atveju žmogus lauktų 2 mėnesius, nerimautų, prisirašęs sau baisių diagnozių. Iš tiesų užtenka pasižiūrėti nuotrauką, kad pasakytum, kad tai ne apgamas, o paprastas suragėjimas, kuris gali būti traumuotas, patinęs, paraudęs. Be abejo, tiksliai diagnozei reikia medicininio įvertinimo, bet nuotolinės konsultacijos – vis tiek būdas pagelbėti žmogui“, – sako gydytoja A.Dumbliauskienė.

Kokioms odos būklėms esant paranku konsultuotis nuotoliniu būdu

Gydytoja A.Dumbliauskienė sako, kad nuotoliniu būdu negalima įvertinti apgamų ypatumų, nes tam reikia specialios technikos, atlikti darinių šalinimo ar estetinių procedūrų.

„Bet ta bendroji dermatologija – bėrimai, odos nesklandumai – juos įžvelgti nuotraukose įmanoma, – sako dermatologė, – rožinė, aknė, egzema, dermatitas, tikrai galima diagnozuoti šiuos susirgimus iš nuotraukų. Kadangi šių susirgimų diagnostika ir remiasi vizualine medžiaga, nėra kažkokių specifinių diagnostinių tyrimų, atliekamų su oda, visa tai galima diagnozuoti nuotoliniu būdu.“

Užsiregistruoti pas gydytoją dermatologę Astą Dumbliauskienę galima ČIA