Besišypsanti moteris / Shutterstock nuotr.

Dirbtinis įdegis: ko vengti, jei norite ne tik rudos, bet ir sveikos odos

manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-06-17 10:37
Kas saugiau – natūralus ar dirbtinis įdegis? Dermatologai vieningai teigia – jei norite šokoladinės odos atspalvio, verčiau rinktis profesionalias priemones, kurios tokį atspalvį odai suteiks, nei daug laiko įdegiui pasiekti praleisti saulėje. Savaiminio įdegio putos, kremai, servetėlės, purškiamas įdegis – kosmetikos gamintojai sukūrė nemažai sveikesnių produktų įdegio gerbėjams. Tačiau nebūtinai visos savaiminio įdegio priemonės saugios. Kaip išsirinkti tokias, kurios kenktų kuo mažiau?
Jei žavitės rusva oda, nenuostabu, jei visus metus naudojate, ar bent jau prieš ypatingas progas pasipuošiate įdegiu. Tačiau ar naudojatės savaiminio įdegio priemonėmis taisyklingai? Dauguma įdegio efektą sukuriančių priemonių yra saugios, bet reikia žinoti, kad beveik visose naudojamas potencialiai žalingas DHA (dihidroksiacetonas), kuris suteikia odai rusvą atspalvį (jis, reaguodamas su oda, taip pat sukuria puikiai atpažįstamą savaiminio įdegio kvapą).

Naudoti ant kūno priemones su DHA saugu, išskyrus akis, burną, bet įkvėpti jo nederėtų. Savaiminio įdegio priemones rekomenduojama naudoti tik gerai vėdinamoje patalpoje. Taip pat svarbu stengtis neįkvėpti purškiamų įdegio priemonių, saugoti akis, nosį ir burną. 

Planuojate išbandyti naują įdegio priemonę? Atkreipkite dėmesį į sudėtį. Juk savaiminio įdegio priemonė ant Jūsų kūno išliks ilgam. Kokių ingredientų vengti? Mineralinis aliejus padeda priemonę lengviau padengti, bet gali būti kancerogeniškas ir yra komedogeniškas. t. y. kemša poras, kaip ir oktilstearatas.

Veido įdegiui pasiekti venkite priemonių su natrio hidroksimetilglicinatu, nes didelė jo koncentracija dirgina akis. Dirbtiniai kvapikliai ir dažikliai taip pat nepageidaujami, ypač jei oda jautri. Daugelis kvapiklių sukurti iš naftos gaunamų cheminių medžiagų, o daugelis jų yra kancerogenai (pavyzdžiui, metileno chloridas). Tokia pati bloga reputacija ir polietilenglikolių, kurie savaiminio įdegio sudėtyje gali būti žymimi kaip PEG. Paanalizuokite prieš pirkdamos naujo gamintojo produktą, kad nenuviltumėte odos ir netektų priemonės išmesti į šiukšlių dėžę. 

Rūpinkitės savo oda nuosekliai. Atminkite, kad apsauga nuo saulės būtina – nesvarbu, ar esate natūraliai įdegusi ar tokia atrodote dėl savaiminio įdegio priemonių. Nepaisant to, kad naudojate savaiminio įdegio priemones, nudegti vis tiek galite. Jei norite išvengti odos senėjimo ir sumažinti odos ligų riziką, būtina reguliariai naudoti saulės kremą bent su SPF 30. Tą reikia daryti net ir tais atvejais, kai gamintojas teigia, kad savaiminio įdegio priemonė jau yra su SPF. Po kelių valandų apsauga nuo žalingų saulės spindulių „išgaruoja“. 

Įdegusi moteris / Projekto partnerio nuotr.

Įdegusi moteris / Projekto partnerio nuotr.

Lygi oda be plaukelių – ilgam ir saugiai

Jei Jums svarbu kuo mažiau dirginti odą netinkamomis priemonėmis, pagalvokite, kiek jai tenka iškęsti depiliacijų metu. Skutate, raunate, plėšiate – tai traumuoja odą. Jei naudojate depiliacinį kremą, oda gauna porciją chemikalų, kurie nudegina plaukus, bet dažnai sukelia sudirgimą, alergines reakcijas. 

Plaukelių šalinimas lazeriu odos netraumuoja ir nesukelia pašalinių reakcijų. Tai yra saugi procedūra, atliekama bet kurioje veido ar kūno vietoje. Jei planuojate plaukelių šalinimą lazeriu, dirbtinį įdegį teks pamiršti kelioms savaitėms, bet verta tai padaryti, dėl šio plaukelių šalinimo būdo efektyvumo. 

Rinkoje yra daug skirtingų tipų ir modelių plaukų šalinimo lazerių, jų galingumas ir efektyvumas skiriasi. Jei norite ilgalaikio efekto ir užtikrintai sunaikinti giliai esančius plaukų folikulus, rinkitės naujausios kartos aleksandrito lazerius. Galingi GentleLase Pro ir „GentleMax Pro“ lazeriai, po reikiamo procedūrų kurso pašalina iki 95 proc. plaukelių.

Aleksandrito lazeris skleidžia 755 nm bangą, kurią sugeria plaukuose ir odoje esantis pigmentas melaninas. Kuo lazeris galingesnis, tuo giliau pasiekia plauko folikulą ir jį sudegindamas sunaikina. Tai labai svarbu, nes plaukeliai neataugs po kelių mėnesių. Kiek procedūrų reikės pašalinti plaukelius, numatys specialistas. Vidutiniškai reikia apie 6 procedūrų kurso, o po to – kartą ar du per metus atvykti palaikomųjų procedūrų.  

Rinkdamiesi paslaugą, atkreipkite dėmesį į plaukus šalinančio lazerio galingumą. Įprastų lazerių galingumas – 1,6–2,9 kW, o „GentleLase Pro“ ir „GentleMax Pro“ serijos aleksandrito lazerių galingumas – net 17,6 kW, vienuoliką kartų galingesni. Tai reiškia, kad lazerio šviesa sudegins ne tik paviršinius, bet ir giliai esančius plaukų folikulus.

Plaukų šalinimas lazeriu pranašesnis už kitus depiliacijos būdus ir tuo, kad yra mažiau skausmingas, procedūra yra komfortiška. Procedūros metu jausite vėsinimą – šaldymą, nes lazeriuose yra integruota dinaminė šaldymo sistema DCD. Odą vėsinanti srovė pasieks milisekundę prieš, per ir po lazerio impulso. 

Plaukų šalinimas lazeriu – naujas etapas odai, nes nebeteks kęsti chemikalų, ji nebebus traumuojama skausmingos depiliacijos vašku. Pašalindami plaukus lazeriu ne tik taupote laiką, bet ir pinigus. Po procedūrų kurso vos kartą ar du per metus reikės grįžti atlikti palaikomąsias procedūras, kad ilgai džiaugtumėmės lygia oda. O kai oda visada daili ir be plaukelių, papuošite ją savaiminiu įdegiu dar greičiau ir paprasčiau.