Epidemiologė: šis gripo sezonas gali būti lengvesnis

Gripas / Shutterstock nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-11-03 17:24
Dėl apribojimų, įvestų stabdant koronavirusą, gripo sezonas šiemet turėtų būti lengvesnis, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.

„Tikimasi, kad šiaurinėse šalyse, mes irgi priklausome tai daliai žemyno, sezonas reikia manyti, bus lengvesnis“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė NVSC užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Jos teigimu, manyti, kad gripo sezonas bus lengvesnis, leidžia ir Pietų Amerikos bei Australijos, kur gripo sezonas prasideda ankstyvą pavasarį ir tęsiasi iki rudens, patirtis.

„Australijoje šį gripo sezoną, kuris prasidėjo pavasarį, baigėsi rudenį, sergančiųjų skaičius, kaip jie patys teigė, buvo neįtikėtinai mažas: sirgo iš viso tik 107 asmenys, žinant, kad praėjusį gripo sezoną Australijoje sirgo šimtai tūkstančių žmonių“, – sakė epidemiologė.

Pasak jos, šiuo metu per savaitę Lietuvoje registruojama iki dešimties gripo atvejų, į ligonines kol kas dėl gripo komplikacijų nepaguldytas nė vienas žmogus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.