Europos vaistų agentūra skelbs išvadą, ar yra ryšys tarp „AstraZenecos“ ir kraujo krešumo sutrikimų

Vakcina nuo Covid-19, skiepijimas, skiepas, vakcinacija / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: BNS, manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-04-06 17:09
Europos vaistų agentūra (EVA) antradienį paskelbė, kad vis dar svarsto klausimą dėl to, ar yra ryšys tarp bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso ir retų kraujo krešulių susidarymo atvejų.

EVA saugumo komitetas „dar nepriėjo prie išvados, o peržiūra šiuo metu tęsiama“, sakoma Amsterdame įsikūrusios agentūros pranešime naujienų agentūrai AFP.

„Kai tik bus baigta peržiūra, mes tai iškomunikuosime ir surengsime spaudos konferenciją. Šiuo metu to tikimasi balandžio 7-ąją, trečiadienį, arba balandžio 8-ąją, ketvirtadienį“, – priduriama jame.

EVA vakcinų programos vadovas Marco Cavaleri anksčiau antradienį paskelbtame interviu Italijos laikraščiui „Il Messaggero“ sakė, kad yra ryšys tarp tų skiepų ir retų kraujo krešulių susidarymo atvejų.

„Mano nuomone – dabar tai galime pasakyti – aišku, kad yra ryšys su šia vakcina“, nors kol kas neaišku, kas lemia tokią reakciją, teigė jis.

Pareigūnas užsiminė, kad jog agentūra šį ryšį patvirtins artimiausiu metu.

Kelios šalys, įskaitant Italiją, buvo sustabdžiusios skiepijimą šia vakcina, bet EVA tvirtino, kad preparato nauda vis tiek nusveria žinomą riziką, todėl jis turėtų būti toliau vartojamas.

Vis dėlto agentūra neatmetė galimybės, kad kraujo krešumo sutrikimai gali būti susiję su šia vakcina.

Sprendimus dėl „AstraZeneca“ vakcinos ministerija priims, sulaukusi EVA ir VVKT išvadų

Sprendimus dėl tolesnio „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo Sveikatos apsaugos ministerija priims, sulaukusi patvirtintų Europos vaistų agentūros (EVA) išvadų.

„Šioje vietoje ministerija stebi visą informacijos lauką, visas žinias iš Europos Sąjungos, tačiau priimti sprendimų, kol neturime faktais grįstos informacijos, nėra skubama. Ministerija jau įrodė, kad žmonių saugumas yra pirmoje vietoje, net jei tai nėra labai naudinga atskiros vakcinos atžvilgiu, tačiau mes lauksime patvirtintų išvadų, kurios leistų priimti kažkokius sprendimus, – BNS antradienį sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

„Mes vadovausimės tuo, ką pasakys Europos vaistų agentūra ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba“, – pridūrė ji.

Savo ruožtu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba BNS informavo, kad šią savaitę EVA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitete vyksta „AstraZeneca“ vakcinos svarstymas, o „komentuoti bus galima tada, kai bus priimti sprendimai“.

Lietuvoje ir virtinėje Europos valstybių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina kovo viduryje buvo laikinai sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms.

Vėliau Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl skiepijimas šiuo preparatu buvo atnaujintas.

Vis dėlto EVA pabrėžė, kad „negali galutinai atmesti ryšio“ tarp reto tipo kraujo krešulių ir vakcinos, todėl ėmėsi tolesnio tyrimo dėl minėtų retų atvejų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.