Greitosios pagalbos medikai pandemijos metu prašo supratingumo

Greitosios pagalbos medikai prašo supratingumo. BNS nuotr.
Autorius: www.manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-03-20 12:12
Dėl COVID-19 pandemijos medikų darbo krūvis didėja žaibišku greičiu. Ligoninėse dėl koronaviruso tiriamiems pacientams tenka laukti iki paros, kol atvažiuos greitosios pagalbos medikai – kelias valandas. Kauno Greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) direktorius Nerijus Mikelionis prašo supratingumo.

Į ligonines tirtis dėl įtariamos COVID-19 infekcijos pacientus atveža greitosios pagalbos medikai. Kauno GMPS direktorius Nerijus Mikelionis sako, kad iškvietimų itin daug, todėl greitosios pagalbos medikų gali tekti laukti ir kelias valandas.

N. Mikelionis prašo supratingumo: Greitosios medicinos pagalbos brigada ne visada atvažiuoja taip greitai, kaip norėtų karščiuojantys, peršalimo simptomų turintys žmonės arba tie, kurie įtaria sergantys COVID-19. Visų pirma, tai nėra grėsminga ekstrinė situacija, visų antra, medikams reikia pasiruošti į kiekvieną tokį kvietimą važiuoti – tinkamai užsidėti asmenines apsaugos priemones, tinkamai paruošti automobilį”, – sako N. Mikelionis.

Pasak Kauno GMPS direktoriaus, nepaisant COVID-19 pandemijos, medikai turi dirbti ir kasdienį darbą:Turime teikti būtinąją pagalbą įvykus nelaimei. Infarktai, insultai ir traumos yra mūsų kasdienybė”, – sako N. Mikelionis.

N. Mikelionis besikreipiančiųjų į greitosios pagalbos medikus prašo supratingumo, įvertinti didžiulį darbo GMP medikų krūvį, suprasti, kad GMP dispečerinė daro didesnę atranką tų žmonių, kuriems tikrai reikia pagalbos. Besikreipiantys pacientai turėtų pagal galimybes patys įvertinti savo būklę, pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Kauno GMPS vadovas taip pat prašo palengvinti GMP dispečerių darbą bendradarbiaujant ir aiškiai atsakinėjant į klausimus. Taip pat informuoti paramedikus, jei besikreipiantis pacientas pastaruoju metu keliavo. „Yra buvę atvejų, kai nuvažiuoja brigada, o paaiškėja, kad žmogus buvo išvykęs ir galimai jam įtariamas COVID-19 atvejis. Norime, kad žmonės būtų atviri ir sąžiningi”, – teigia N. Mikelionis.

Daug priekaištų sulaukiama ir dėl to, kad reikia ilgai laukti tyrimo dėl COVID-19 infekcijos atsakymo. Nacionalinė sveikatos priežiūros laboratorija dirba visu pajėgumu, antplūdis didelis, todėl tyrimai užtrunka. 

TAIP PAT SKAITYKITE:

Skelbiami užsikrėtusiųjų maršrutai, pasitikrinkite dėl galimo kontakto.

Temos:

Naujausi straipsniai