Griežtesnio karantino metu – prioritetas nuotolinėms šeimos gydytojų konsultacijoms

Nuotolinė gydytojo konsultacija / Shutterstock nuotr.
Autorius: Monika Kairienė
Publikuota: 2020-12-31 16:00
Įvedus griežtesnius karantino ribojimus, poliklinikose šeimos gydytojų konsultacijos vyksta kaip ir pirmojo karantino metu pavasarį. Vilniaus Šeškinės poliklinikos šeimos gydytoja Ineta Zeringytė sako, kad didžioji dalis konsultacijų teikiama nuotoliniu būdu.

Pas šeimos gydytoją Šeškinės poliklinikoje norintys pakliūti pacientai pirmiausia užregistruojami konsultacijai telefonu su šeimos gydytoju. „Jeigu nuotolinės konsultacijos metu pamatome, kad problemų negalima išspręsti telefonu, žmonės kviečiami atvykti“, – sako šeimos gydytoja Ineta Zeringytė.

Pasak jos, COVID-19 pandemija smarkiai pakeitė šeimos gydytojų darbą. „Papildomai prisidėjusios koronavirusine sergančių, izoliacijoje esančių žmonių konsultacijos darbą tikrai apsunkina, konsultacijų skaičius yra smarkiai didesnis. Nukenčia lėtinėmis ligomis sergantys žmonės, nes ta konsultacija yra riboto laiko ir jų daug. Be to, žmonių psichologinė sveikata prastesnė, jie sutrikę, nervingi, jaučiama įtampa ir nuraminti juos užima laiko“, – pasakoja šeimos gydytoja I.Zeringytė.

Gydytoja ragina lėtinėmis ligomis sergančius žmones nebijoti kreiptis, esant bet kokiems nusiskundimams.

Šeškinės poliklinikos šeimos gydytoja Ineta Zeringytė. Asmeninio archyvo nuotr.
Šeškinės poliklinikos šeimos gydytoja Ineta Zeringytė. Asmeninio archyvo nuotr.

Šeimos gydytoja I.Zeringytė pasakoja ir apie nuotolinių konsultacijų sunkumus.

„Reikia skirti papildomai laiko ir turėti įgūdžių įvertinti žmogaus nusiskundimams ir įvertinti juos objektyviai. Kartais tai, ką būtų galima išspręsti tiesioginio kontakto būdu, telefonu užtrunka ilgiau. Ypatingas dėmesys – vyresnio amžiaus, demenciškiems žmonėms. Būna tokių nutikimų, kai užsiregistruoja, paskambini, o jie nežino, dėl ko užsiregistravę, tuomet sunkiau išklausti, dėl ko. Matau, kad pasibaigę vaistai, tuomet užvedu ant kelio, klausdama, ar turi to ar kito vaisto, kaip jaučiasi. Reikia aktyviai klausinėti“, – sako šeimos gydytoja I.Zeringytė.