Vilniaus oro uostas / BNS nuotr.

Grįžusieji iš užsienio galės nuo saviizoliacijos vietos nutolti per kilometrą

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-06-01 17:21
Iš užsienio grįžę asmenys, kuriems yra būtina saviizoliacija, nuo jos vietos galės nutolti per kilometrą, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pridūrė, jog ši tvarka galios visiems saviizoliacijoje esantiems asmenims.

„Viena iš izoliavimosi sąlygų yra palengvinta: asmenys, kurie turi izoliuotis grįžę iš užsienio, izoliacija jiems yra lengvesnė, jie galės išeiti iš savo izoliavimosi vietos ir pasivaikščioti, pavyzdžiui, ir nueiti tam tikrą atstumą – ne daugiau kaip vieną kilometrą, bet jiems draudžiama eiti į masines susibūrimo vietas, tai yra, į prekybos centrus, į restoranus, kavines ir panašias vietas“, – spaudos konferencijoje sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pridūrė, jog ši tvarka galios visiems saviizoliacijoje esantiems asmenims. „Izoliavimo tvarka galioja visiems, nes jeigu žmogui reikia izoliuotis, tai tos taisyklės galioja tikrai visiems, kuriems reikalinga izoliacija“, – sakė jis.

R.Lingienė visgi pabrėžė, kad ši nauja tvarka netaikoma asmenims, kurie turėjo didelės rizikos sąlytį. Ji taip pat sakė, jog grįžusiems iš užsienio nebebus daromi tyrimai dėl koronaviruso, o į izoliacijos vietą jie galės vykti bet kokiu transportu – tam nebereikės savivaldybių transporto.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką.

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį paskelbė sąrašą šalių, iš kurių leidžiama atvykti užsieniečiams – į jį įtrauktos 27 valstybės. Atvykus iš 24 iš jų nebus būtina dviejų savaičių saviizoliacija.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų COVID-19 skaičius 100 tūkst. gyventojų bus nuo 15 iki 25, tokios šalies piliečiams leidžiama atvykti į Lietuvą, tačiau jiems privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršija 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokių šalių piliečiams ne tik leidžiama atvykti, bet jiems nereikia ir izoliacijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.