Gydytojų videokonsultacijos: kokie jų privalumai?

Videokonsultacija / 123RF nuotr. / 123RF.com nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-06-04 13:57
COVID-19 pandemijos metu pasaulyje labai išaugo poreikis konsultuotis su gydytojais nuotoliniu būdu. Esame įpratę gydytoją matyti gyvai ir gydytojo prisilietimui teikiame didelę reikšmę. Tačiau karantinas paskatino nuotolinės medicinos plėtrą. Dalį konsultacijų, kai nereikia paimti mėginio tyrimui ar atlikti medicininės apžiūros, galima perkelti į virtualią erdvę.

Registravimosi pas gydytojus platforma manodaktaras.lt siūlo gydytojų videokonsultacijas (kaip užsiregistruoti, galite sužinoti paspaudę čia). Kokie yra tokių konsultacijų privalumai?

Nereikia keliauti pas gydytoją – taupomas laikas ir pinigai

Videokonsultacijos yra patogu – pacientui nereikia keliauti pas gydytoją, taupomas laikas ir pinigai, nereikia ieškoti parkavimo vietos. Planuojant vizitą pas gydytoją, nebereikia į dienotvarkę įtraukti kelionės pirmyn ir atgal.

Mažesnė infekcijų rizika

Videokonsultacijos sumažina riziką užsikrėsti infekcinėmis ligomis. Tai ypač aktualu COVID-19 pandemijos ar gripo epidemijos metu. Nereikia kartu su kitais pacientais laukti prie gydytojo kabineto, vaikščioti sveikatos priežiūros įstaigos koridoriais.

Nebelieka geografinio barjero

Videokonsultacija gali vykti nepaisant to, kuriuose pasaulio kraštuose yra gydytojas ir pacientas. Svarbu – geras interneto ryšys ir gydytojas gali konsultuoti pacientą, net jei jis – kitame mieste ar žemyne. Videokonsultacijos gali labai pasitarnauti pacientams, gyvenantiems kaimiškose vietovėse, kur trūksta tam tikrų specialistų.

Efektyvi komunikacija

Pasikonsultuoti su gydytoju nuotoliniu būdu galima ir telefonu ar elektroniniu paštu. Tačiau vaizdo konsultacijos suteikia galimybę su gydytoju bendrauti efektyviau. Bendraujant vaizdo ryšiu gydytojas ir pacientas mato vienas kito veido išraiškas.

Mažiau streso

Kai kuriems pacientams vizitas pas gydytoją sukelia labai daug streso, tokie pacientai konsultuodamiesi vaizdo ryšiu iš namų jaučiasi ramiau. Vaizdo konsultacijos gali paskatinti tuos pacientus, kurie paprastai vengia apsilankyti pas gydytoją, ieškoti medicininės pagalbos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip pasiruošti videokonsultacijai su gydytoju?

NAUDINGA ŽINOTI: daugiau informacijos apie gydytojų videokonsultacijas rasite ČIA.