Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro laboratorija / BNS nuotr.

Gyventojų tyrimas dėl persirgimo koronavirusu planuojamas liepą

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-06-11 09:38
Mokslininkai visuomenės tyrimą dėl to, kokia visuomenės dalis persirgo koronavirusu ir galėjo įgyti imunitetą, planuoja pradėti liepą.

„Mokslininkai darys tyrimą, liepos 10, kiek turime duomenų. Turėtų startuoti ir naudoti jau tuos testus, kurie vertina imuniteto susiformavimą“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak ministro, vis dėlto nėra tikimasi, kad persirgusi bus ženkli visuomenės dalis, be to, vis dar nėra aišku, kokiam laikui imunitetas šiam virusui susiformuoja.

„Kas dar komplikuoja tą situaciją – nežinome, kuriam laikui tas imunitetas formuojasi, ar žmogus gali pakartotinai užsikrėtęs vėl susirgti, kitus užkrėsti“, – teigė A.Veryga.

„Liga yra tikrai labai paslaptinga, virusas paslaptingas, mokslininkams ir klinicistams yra daugiau kol kas klausimų negu atsakymų, kaip iš tikrųjų čia su juo bus“, – pridūrė jis.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Lietuvoje registruota 1733 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Covid-19