Hibridiniai dantų protezai leidžia pasijusti lyg su tikrais dantimis

Hibridiniai dantų protezai yra stabilūs, nejuda kramtant, kalbant, juokiantis, žmogui nereikia bijoti, kad jie gali iškristi kaip plokštelė. 123rf nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-09-30 10:09
Netekusiems dantų odontologai gali pasiūlyti įvairių būdų juos restauruoti. Nuo išimamų iki fiksuotų, nuo ant lanko tvirtinamų protezų iki plokštelių. Šiuo metu viena moderniausių ir kokybiškiausių alternatyvų išimamiems protezams yra hibridiniai dantų protezai. Apie tai kalbamės su „Denticijos“ gydytoja odontologe ortopede ASTA DOMANSKIENE.

Ką patariate pacientams, kuriems liko vos keli dantys, tačiau nešiojama plokštelė yra nepatogi?

Dantis restauruoti galima dviejų rūšių protezais: fiksuotais ir išimamais. Fiksuoti taip pat gali būti kelių rūšių: protezai, tvirtinami ant implantų, vainikėliai ir dantų protezų tiltai. Išimami skiriami į lanko atraminius protezus ir plokšteles. Jeigu žmogui liko keli sveiki dantys, galima visą burną sutvarkyti protezais ant implantų, tiltais, lanko atraminiais protezais arba plokštelėmis. Dantis atkuriant protezų tiltais, reikia šlifuoti greta esančius dantis. Jeigu dantys sveiki, geriau rinktis lanko atraminius protezus – jie sudaryti iš metalinės jungties ir dirbtinių dantų. Nepaisant to, kad su jais yra išsaugomi sveiki dantys, tai vis dėlto yra išimamų protezų rūšis, kuriuos stipriai lenkia implantai ir jų teikiamas komfortas.

Ar palaipsniui netekus dantų vienintelė išeitis yra išimami protezai?

Kai netenkama visų dantų, yra du variantai: klasikiniai išimami protezai arba implantai, kurie atlieka protezo atramos funkciją. Kaip modernią ir kokybišką alternatyvą išimamiems protezams pacientai vis dažniau renkasi dantų implantus. Dantis galima atkurti implantais, kai netenkama tiek vieno ar kelių, tiek visų dantų. Tuomet sukami keturi implantai ir tvirtinami hibridiniai protezai.

Kas yra hibridiniai dantų protezai?

Tai tokie protezai, kai dantų plokštelės yra tvirtinamos ant 4 implantų. Jie yra įsriegiami tose dantenų vietose, kuriose gali geriausiai suaugti su žandikaulio kaulu. Ant 4 implantų yra iš karto tvirtinamas visas dantų tiltas. Hibridiniai dantų protezai nėra išimami. Prie implantų protezas yra pritvirtinamas visam laikui.

Kuo jie skiriasi nuo kitų protezavimo būdų?

Hibridiniai dantų protezai yra stabilūs, nejuda kramtant, kalbant, juokiantis, žmogui nereikia bijoti, kad jie gali iškristi kaip plokštelė. Taip pat su hibridiniais protezais žmogus gali kramtyti maistą kaip su tikrais dantimis. Kitokie protezai valgant gali judėti, dirginti gleivinę, pritrinti. Paprasti išimami dantų protezai nesukuria reikiamos apkrovos žandikauliui ir nestiprina raumenų, todėl kaulas ilgainiui pradeda nykti. Protezai, pritvirtinti ant implantų, efektyviai perduoda krūvį žandikauliui. Sukuriama natūrali apkrova, todėl kaulas apsaugomas nuo nykimo. Visa tai lemia, kad žmogus, turėdamas hibridinius protezus, jaučiasi drąsiau, labiau pasitiki savimi, yra patenkintas savo šypsena.

Kokie hibridinių dantų protezų ir įprastos plastikinės plokštelės pagrindiniai skirtumai?

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad hibridiniai dantų protezai yra neišimami. Pagamintas protezas tvirtinamas ant implantų, įsriegtų į žandikaulį. Tokiais dantų protezais be vargo galima atkąsti maisto ir jį sukramtyti. Žmogus gali plačiai šypsotis – protezai estetika, forma, spalva atrodo kaip tikri dantys. Be to, hibridinius protezus gerai priima organizmas. Protezų pagrindas, kuris vadinamas karkasu, gaminamas iš cirkonio oksido. Tai viena priimtiniausių organizmui medicinoje naudojamų medžiagų. Gaminant hibridinius protezus, ant karkaso sluoksnis po sluoksnio klojama speciali apdaila iš kompozicinių medžiagų. Tai dar vienas protezų privalumas. Būna atvejų, kai apdaila nuskyla. Tačiau hibridinių protezų apdailą nesunku atkurti, o tai – ypač didelis privalumas. Apdailą gydytojas odontologas gali pataisyti burnoje, nenuimdamas protezo. Viskas atliekama greitai.