Lietuvos karinių pajėgų lėktuvas „Spartan“ / BNS nuotr.

Į Vilnių atskraidinta 5 tūkst. reagentų koronaviruso tyrimams

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-03-22 21:13
Vilniuje sekmadienio vakarą nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“ su 5 tūkst. reagentų, reikalingų koronaviruso tyrimams.

Reagentai atgabenti iš Kinijos per Belgiją. Ši siunta turėtų leisti pradėti aktyviau vykdyti tyrimus dėl koronaviruso. Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad netrukus Lietuvą turėtų pasiekti papildomai daugiau nei 25 tūkst. reagentų.

Anot ministerijos, šiuo metu yra užsakyta beveik 200 tūkst. reagentų, toliau dirbama ties kitais užsakymais. „Šiąnakt Lietuvos užsakymas, kurį sudarys 6 tūkstančiai reagentų, pajudės iš dar vienos tolimos šalies, o ryt dieną dar kitas užsakymas – per 3 500 reagentų – pajudės iš Europos ir greitu metu nauji kiekiai pasieks mūsų šalies laboratorijas“, – pranešime spaudai teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Ministerijos teigimu, taip pat užsakyti greitieji testai medikams ir pareigūnams. Tikimasi, kad jie taip pat bus pristatyti be trikdžių.

Vyriausybei sulaukus nemažai kritikos dėl apsaugos priemonių medikams, „Laisvės TV“, aukok.lt ir maltiečiai skelbia iš aukojančių žmonių surinkę 662 tūkst. eurų paramos šioms priemonėms įsigyti. Visuomenininkai feisbuke nurodo, kad gydymo įstaigoms jau pirmadienį bus padalinti pirmieji 13 tūkst. respiratorių, jiems įsigyti skirta 100 tūkst. eurų.

Lietuvoje iki šiol nustatyti 143 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, viena moteris mirė. Visame pasaulyje patvirtinta per 300 tūkst. infekcijos atvejų, mirė per 13 tūkst. žmonių.

Šaltinis: BNS

TAIP PAT SKAITYKITE: COVID-19 fronte dirbanti medikė maldauja laikytis karantino: gydytojai – pragare, o jums sunku likti namuose?

Per karantiną svarbu likti namuose / Egidijaus Darulio maketas
Per karantiną svarbu likti namuose / Egidijaus Darulio maketas

SVARBU
Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 galite skambinti (visą parą, nemokamai):
–  pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams: karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui, raumenų skausmui
– po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju
– norint pasikonsultuoti, kilus klausimų