Gydytojas

Ilgą laiką nesilankėte pas gydytoją – nuo ko pradėti?

Autorius: www.manodaktaras.lt | Publikuota: 2019-10-03 19:58
Pirmo kurso studentai, iš emigracijos sugrįžę piliečiai ar žmonės, kuriems dešimtmečiais nereikėjo medikų pagalbos, neretai suka galvą, kur reikėtų kreiptis, norint gauti nemokamą, t.y. ligonių kasų kompensuojamą šeimos gydytojo ir gydytojų specialistų konsultaciją?

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad kiekvienas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas gyventojas turi teisę kreiptis į tą įstaigą, kurioje kažkada gydėsi arba laisvai pasirinkti kitą gydymo įstaigą, kurioje nori gydytis, ir joje dirbantį šeimos gydytoją, pas kurį nori lankytis.

Pasak VLK atstovų, kiekvienas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas gyventojas gali laisvai pasirinkti arčiau jo gyvenamosios vietos esančią arba jam patogiau pasiekiamą polikliniką, medicinos centrą, šeimos gydytojo kabinetą ir jame dirbantį šeimos gydytoją. Tuomet – pasirinktoje gydytis sveikatos priežiūros įstaigoje užpildyti prašymą. Tai galima padaryti registratūroje arba elektroniniu būdu, jeigu gydymo įstaigoje įdiegta elektroninė pasirašymo paslauga.

Svarbiausia įsitikinti, kad pasirinkta gydymo įstaiga būtų sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa. Tuomet nereikės mokėti už gydymo paslaugas, nes šiose gydymo įstaigose jos yra kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

Reikėtų žinoti, kad jeigu prisirašant prie gydymo įstaigos nepasirenkamas šeimos gydytojas, jį savo nuožiūra paskiria administracija. Pas tą patį šeimos gydytoją gali lankytis visi šeimos nariai.

Registruojantis gydymo įstaigoje reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o už prisirašymo dokumentų tvarkymą – susimokėti nustatytą 0,29 euro mokestį.

Šaltinis: www.vlk.lt