Dantų implantacijas nėra sudėtinga procedūra, kaip yra manoma, ją būtų galima palyginti danties traukimui. Shutterstock nuotr.

Implantacija – ne baubas: viskas, ką reikia žinoti apie dantų implantus

manodaktaras.lt
Publikuota: 2019-06-06 10:40
Dažną pacientą implantacija baugina. Visgi gydytojai odontologai skuba raminti – tai nėra sudėtinga procedūra, tik svarbu išsamiai susipažinti su klinikos siūloma paslauga, jos eiga ir žinoti, ko galima tikėtis po jos. Konsultuoja „Kauno Denticija“ gydytojas odontologas, burnos chirurgas Gvidas Jankauskas.
Kaip vyksta procedūra?

Dantų implantacija nėra sudėtinga procedūra, kaip yra manoma, ją būtų galima palyginti danties traukimui. Tik šalinant dantį reikia panaudoti spaudimą, o sriegiant implantą pacientas jaučia tik nedidelę vibraciją į kaulą. Skausmo taip pat malšinamas, kaip ir gydant dantis. Žmogus pajaučia nežymų adatos dūrį, vėliau skausmo ar diskomforto nebelieka.

Pacientams siūlome odontologinę procedūrą atlikti su intravenine sedacija, kurios metu apslopinama sąmonė, jaučiamas komfortas ir ramybė. Šią procedūrą ypač rekomenduojame pacientams, kurie bijo adatos dūrio, neapkenčia įvairių gydytojo odontologo kabineto garsų ar kvapų, jaučia nesuvaldomą stresą ir nerimą prieš kiekvieną vizitą pas gydytoją arba tiesiog juos vargina būti ilgai išsižiojus ir išsėdėti kelias valandas nejudant. Intraveninę sedaciją atlieka kvalifikuotas gydytojas anesteziologas reanimatologas.

Per kiek laiko dantų implantai prigyja?

Žmonėms galbūt svarbiau ne kiek laiko gyja implantai, o kada jie turės dantį ar dantis. Situacijos ir procedūros labai individualios, kartais iškart po operacijos, tą pačią dieną, galime uždėti dantis ant implantų, o kartais reikia laukti du, tris, šešis ar net aštuonis mėnesius. Viskas priklauso nuo to, kiek pas pacientą yra kaulo, kokia jo kokybė ir likusių dantų būklė.

Kokia priežiūra reikalinga po dantų implantacijos?

Pacientas, kuriam atliekama paprasta, vieno danties implantacija nieko neįprasto nejaučia, dažnai netgi nereikia skausmą malšinančių vaistų. Jeigu atliekama kaulo atkūrimo procedūra, sriegiama daugiau implantų, gali atsirasti patinimas, būna skiriami antibiotikai. Taigi maždaug savaitę po procedūros vertėtų neplanuoti svarbių įvykių, susitikimų, taip pat vengti intensyvios fizinės veiklos, pirties, karštos vonios. Vėliau reikia prižiūrėti žaizdą, skalauti antiseptiniais tirpalais. Siūlai pašalinami po savaitės ar dviejų, taigi po procedūros nerekomenduojama išvykti į užsienį.

Ar dantų implantai tinkami visiems?

Dantų implantacija negalima tik retais atvejais. Pavyzdžiui, dėl ūminių širdies kraujagyslių sistemos ligų, nekontroliuojamo diabeto, osteoporozės. Vis dėlto išgydžius ar apmalšinus šias ligas, tokia galimybė atsiranda, tik prieš implantaciją būtina pasikonsultuoti su atitinkamos srities specialistais: kardiologais, endokrinologais, kurie užtikrina gydymo galimybę ir saugumą.

Kiek metų tarnauja dantų implantai?

Šiuo metu dažnai girdime, kad implantams suteikiama viso gyvenimo garantija. Taip, implantui patikimos kompanijos suteikia viso gyvenimo garantiją, tačiau žmogaus organizmui viso gyvenimo garantijos duoti negalime. Vieniems dantys tarnauja visą gyvenimą, o kitiems jau jaunystėje daug jų trūksta. Kalbant apie implantų ilgaamžiškumą, be abejo, pirmiausia viskas turi būti atlikta profesionaliai, naudojant kokybiškas medžiagas. Tačiau ne mažiau svarbu ir paciento pastangos valant ir prižiūrint dantis ar protezus, pritvirtintus ant implantų.

Kuo ypatingi dantų atkūrimo metodai, kuriuos taikote klinikoje?

Mes naudojame itin aukštos kokybės šveicariškus STRAUMANN implantus. Šiuo metu daug kalbama apie momentinę implantaciją – kai pašalinus dantį tą pačią dieną įsukamas implantas ir ant jo pritvirtinamas laikinas dantis.

Galimybė sriegti implantus ir tuoj pat pritvirtinti laikinus dantis, kitaip tariant, atlikti momentinį protezavimą įmanoma ir taikome šį metodą savo klinikoje. Bet šis būdas tinka ne visiems pacientams. Kartais turime pasakyti pacientams, kad ši greita procedūra jiems netinkama ir reikia ilgiau trunkančio gydymo. Kiekvienas atvejis analizuojamas individualiai ir parenkamas tinkamiausias bei patikimiausias gydymo metodas.

Svarbiausias principas atkuriant dantis turėtų būti ne greitis, o kokybė ir ilgaamžiškumas.

Tenka matyti nemažai atvejų, kai momentinė implantacija atlikta pacientams, kurių burnos būklė nėra tam tinkama. Dažniausiai tokiu metodu susižavi iš užsienio atvykę pacientai, kurie nori kuo greičiau susitvarkyti dantis ir važiuoti atgal. Klinikoje sulaukiame pacientų, kurie ne visada būna patenkinti tokio greito gydymo rezultatais. Taigi, reikia būti budriems ir suprasti, kad tai nėra tinkama visiems.

Ar tai reiškia, kad neturintis danties žmogus jau tą pačią dieną gali turėti naują?

Taip, gali, jeigu yra palanki situacija. Turi nebūti uždegimo požymių, kaulo trūkumo defekto vietoje. Tuomet pašalinama danties šaknis, įsriegiamas implantas ir pritvirtinamas laikinas dantis ant implanto. Sugijus kaului ir prigijus implantui, laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu.

O ką siūlote visus dantis praradusiems pacientams?

Tokiems pacientams yra taikoma metodika, kuri leidžia visus vieno žandikaulio dantis atkurti ant 4 implantų. Įsriegiami 4 dantų implantai ir tvirtinami patogūs, natūraliai atrodantys laikini dantys, kurie maždaug po pusmečio pakeičiami nuolatiniais. Tokiu būdu gali būti atkurti tiek vieno, tiek abiejų žandikaulių dantys per vieną dieną. Naudojant tokią metodiką, dažniausiai atkuriama 10 dantų.

Tačiau kartais šios metodikos taikyti negalima. Jeigu pacientas viename žandikaulyje turi visus dantis, tuomet 4 implantų neužteks, gali prireikti sriegti 6 ar 8. Jeigu kaulo kiekis nėra pakankamas, gali prireikti jį atkurti. Tokiu atveju dantų pacientui tą pačią dieną uždėti negalėsime.

Pasikonsultuokite su „Denticija“ specialistais.