Iš 38 naujų koronaviruso atvejų 11 yra susiję su šeimos švente Trakų rajone

Kasdienė medikų kova su COVID-19 infekcija / Vidmanto Balkūno (VUL Santaros klinikos) nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-08-18 14:36
Iš 38 naujų koronaviruso atvejų 11 yra susiję su šeimos švente Trakų rajone, dar 13 asmenų užsikrėtimo būdas nėra žinomas, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Šeimos šventė, kurioje patvirtinta 11 susirgimų, vyko rugpjūčio 1-ąją Trakų rajone. Septyniems asmenims pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai, likusieji jų nejaučia. Du iš šių asmenų yra vaikai.

NVSC teigimu, praėjusią savaitę pranešta apie pirmąjį susirgusįjį, tad iš viso su šiuo židiniu yra susiję 12 sergančiųjų.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 13 asmenų: šeši Vilniuje, po du Kaune ir Klaipėdoje ir po vieną Marijampolės, Telšių bei Utenos apskrityse. Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. 

Su protrūkiu „Adform kiemelyje“ siejami du nauji atvejai patvirtinti Marijampolės apskrityje ir po vieną Kaune bei Vilniuje. Vienam iš šių asmenų pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai, kiti tirti kaip sąlytį turėję asmenys. Iš viso su šiuo židiniu siejami 38 COVID-19 ligos atvejai.

Vienas naujas atvejis siejamas su liepos 11 dieną Šalčininkų rajone vykusia šeimos švente. COVID-19 liga patvirtina vaikui, kuriam ligos simptomai pasireiškę nebuvo. Iš viso su šia švente jau siejamas 21 koronaviruso atvejis.

Dar vienas Vilniuje registruotas vienas susirgimas, siejamas su protrūkiu radijo stotyje „Power Hit Radio“. Asmuo nėra darbuotojas. Šis atvejis – simptominis. Tai trečiasis susijęs užsikrėtimo atvejis.

Vilniaus apskrityje taip pat nustatytas susirgimas, siejamas su protrūkiu tarp meno atstovų. Šiam asmeniui pasireiškė COVID-19 ligai būdingi simptomai – temperatūra, uoslės, skonio praradimas. Tai 21-as susijęs atvejis.

Be to, nustatyta, kad penki žmonės – po du Kaune ir Vilniuje bei vienas Utenos apskrityje – užsikrėtė po kontakto su žinomais sergančiaisiais. Visi šie asmenys jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

Per praėjusią parą taip pat registruoti du įvežtiniai atvejai: koronavirusas patvirtintas Klaipėdos apskrityje gyvenančiam asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Indijos, žmogus jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Antrasis įvežtinis atvejis patvirtintas Kauno apskrityje. COVID-19 liga nustatyta iš Uzbekistano į Kaune veikiančią logistikos įmonę dirbti atvykusiam užsieniečiui. Asmuo koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, testuotas profilaktiškai.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 2474 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 647 asmenys, pasveiko – 1733.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.