Iš Frankfurto į Vilnių atskrido 162 keleiviai: visiems – koronaviruso testai ir 14 dienų izoliacija

Tiek įeinantiems į oro uosto terminalą, tiek atvykstantiems bus tikrinama temperatūra / BNS nuotr.
Autorius: Manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-13 12:11
Lietuvai ir kitoms Europos šalims švelninant dėl koronaviruso įvestus karantino apribojimus, Vokietijos oro bendrovė „Lufthansa“ trečiadienį atnaujino reguliarius skrydžius iš Vilniaus į Frankfurtą. Tai pirmoji oro bendrovė, atnaujinanti skrydžius iš Vilniaus po beveik dviejų mėnesių pertraukos. Kokios procedūros laukia keleivių oro uoste?

Lietuvos oro uostų duomenimis, Vilniuje maždaug 180 vietų lėktuvu „Airbus A320neo“ turėjo atskristi 162 keleiviai, o atgal į Frankfurtą orlaivis kilo su 157 keleiviais.

Pasak Lietuvos oro uostų atstovo spaudai Tado Vasiliausko, visų keleivių sveikata bus tikrinama. „Visam srautui – tiek įeinantiems į terminalą, tiek atvykstantiems – buvo tikrinama temperatūra. Juos visus pasitiko Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai“, – BNS sakė T.Vasiliauskas.

Vyriausybės Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys trečiadienį sakė, kad visiems atvykstantiems bus atliekami koronaviruso testai, jie taip pat privalės 14 dienų izoliuotis. 

Visiems atvykstantiems bus atliekami koronaviruso testai, tikrinama temperatūra.

Karantino ir saviizoliacijos taisyklės, grįžtantiems į Lietuvą iš kitų šalių:

Lėktuvuose ir oro uoste keleiviai privalo dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius bei laikytis nustatytų elgesio taisyklių – patariama naudotis apsaugos priemonėmis, palaikyti saugų atstumą nuo kitų žmonių, rūpintis rankų higiena, vartoti saugų maistą ir vandenį, nuolatos sekti savo sveikatos būklę. Norint pasikeisti kvėpavimo takus apsaugančias priemones, tai bus galima padaryti prieš įeinant į atvykimo salę, o prireikus keleiviams bus išduodamos medicininės kaukės.

Visi sugrįžę asmenys privalo izoliuotis 14 dienų namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, todėl atvykstantiems rekomenduojama iš anksto užpildyti elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą, kuria sutinkama laikytis izoliacijos sąlygų. Tokią pačią popierinę anketos formą keliautojai galės užpildyti ir atvykimo salėje. Žmonės, atsisakę pildyti anketą ir laikytis numatytų sąlygų, bus izoliuojami savivaldybės paruoštose patalpose.

Terminale grįžusiems asmenims bus dezinfekuotos rankos, patikrinta temperatūra, pateikiama anketa arba nuskaitomi užpildytų anketų QR kodai ir apklausta dėl 19-os koronaviruso infekcijai (COVID-19) būdingų simptomų. Jei bus įtariamas užsikrėtimas – žmogus nedelsiant bus izoliuotas atskiroje patalpoje, kur jam bus iškviesta greitoji medicinos pagalba. Visi kiti atvykę asmenys bus įpareigoti per 24 valandas užsiregistruoti į mobilųjį punktą tepinėlio paėmimui. Užtikrinti, kad asmeniui būtų atliktas tyrimas, pavesta NVSC.

Neturintiems savo transporto nuvykti į izoliacijos vietą arba galimybės izoliuotis savo namuose, patariama dar prieš atvykstant į Lietuvą kreiptis į savivaldybės, kurioje yra priregistruotas arba į kurią atvyko, administraciją, kad jiems būtų suteikta reikalinga paslauga ir netektų ilgai lūkuriuoti oro uoste. Neturintys simptomų žmonės, kuriems nereikalinga izoliacijos vieta, transportas, galės vykti namo nuosavu transportu arba juos pavežti galės artimieji.

Primenama, kad izoliacija netaikoma užsienio valstybių piliečiams, tranzitu vykstantiems per Lietuvą, sveikatos priežiūros specialistams, atvykstantiems teikti transplantacijos paslaugų, oficialių delegacijų nariams, diplomatams ir specialiesiems kurjeriams, taip pat Lietuvos ir Lenkijos piliečiams, grįžusiems ar atvykusiems darbo, verslo ar studijų reikalais.

Keliautojai, kuriems kelionės metu ar 14-os dienų laikotarpiu po jos atsirado į gripą panašių simptomų, turi nedelsdami skambinti į Karštąją koronaviruso liniją 1808, o jei kyla grėsmė sveikatai – skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 ir informuoti apie savo kelionės pobūdį (šalį, trukmę) bei pasireiškusius simptomus.

Šaltinis: BNS

Naujausi straipsniai