Ką reikia žinoti apie kasdienę veido odos priežiūrą?

Ką reikia žinoti apie kasdienę veido odos priežiūrą? / 123RF.com nuotr.
Autorius: Monika Kairienė
Publikuota: 2020-01-02 12:00
Renkantis priemones kasdienei veidos odos priežiūrai, taisyklė „žiemą maitinti, vasarą drėkinti“ ne visada tinka. Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė teigia, kad svarbiausia atsižvelgti į odos tipą, metų laiką ir odos būklę. Netinkamai prižiūrėdami veidą, net ir riebiausią odą turintys žmonės gali ją išsausinti.

Veido odos priežiūra priklauso nuo odos tipo, priežiūros ypatumus lemia metų laikas, odos būklė. Pasak gydytojos dermatologės Astos Dumbliauskienės, riebią odą turintiems žmonėms itin svarbu odos prausimas ir valymas. Tokiems žmonėms pravartu turėti aktyvios sudėties prausiklį, kuris pasausins riebią odą. Juo praustis reikėtų ryte ir vakare. Riebios odos turėtojai taip pat gali dažniau naudoti ir šveitiklį – kas dvi tris dienas. Tik svarbu, kad šveitiklis būtų skirtas veidui.

Dermatologė A. Dumbliauskienė sako, kad sausos veido odos žmonės neturėtų naudoti agresyvaus prausiklio, jiems pakaks vandens, o jei oda labai išsausėjusi, valymui galima naudoti tik micelinį vandenį. Sausiaodžiams patariama nenaudoti šveitiklių dažniau nei kartą į dvi savaites, nes tai gali pažeisti apsauginį odos sluoksnį.

Kitas svarbus kasdienės veido odos priežiūros etapas – drėkinimas. Pakanka turėti vieną universalią priemonę, naudojamą ryte ir vakare. „Jeigu oda yra mišri ar riebi, drėkiklis turi būti skirtas mišriaodžiui, jis bus lengvesnės tekstūros. Lengvos tekstūros drėkiklis, dažnai gelinio pavidalo, gerai drėkina, įsigeria, nepalieka lipnumo. Jeigu žmogus sausiaodis, tokio lengvo drėkiklio jam nežuteks. Oda dar norės ir valgyti, ir gerti. Sausiaodžiui rekomenduoju drėkiklį iš serijos „rich“, kuris bus turtingesnės sudėties, ne tokios lengvos tekstūros, bet turės pakankamai drėgmės“ – sako dermatologė.

A. Dumbliauskienė pabrėžia, kad žiemą, kai daug laiko praleidžiame šildomose patalpose, oda itin išsausėja tiek riebios, tiek sausos odos žmonėms. „Žiemą dehidratuoja visi odos tipai, netgi riebiaodžiai. Reikėtų nepiktnaudžiauti agresyviais prausikliais, galbūt tik vakarinį ritualą atlikinėti. Jei labai sausa patalpose ir jei aktyviomis rūgštinėmis priemonėmis prausitės ryte ir vakare, oda gali per stipriai dehidratuoti“ – sako dermatologė.

Stipriai dehidratuotą veido odą reikia gelbėti papildomomis priemonėmis – tai gali būti drėkinanti lakštinė veido kaukė arba serumas. „Serumas visuomet tepamas ant nuogo veido vakarinio ritualo metu. Ant nupraustos, nuvalytos odos tepame serumą, leidžiame jam susigerti, ant viršaus tepame kremą. Niekada nepakaks vien serumo, jis daug geriau veikia su kremu. Jeigu yra padidintas drėgmės poreikis, galima tam tikrą laiką serumą naudoti ir ryte, ir vakare “ – sako dermatologė A. Dumbliauskienė.

Iš kokių požymių galima spręsti, kad išsausėjusiai odai reikia papildomo drėkinimo? „Jeigu ryte nusiprausus, odos netempia, o patepus kremu, gerai gula pudra, nėra nusisluoksniavimų, šerpetojimų, reiškia, odą prižiūrite teisingai. Bet jeigu tepant pudrą, jaučiate, kad atsirado kažkoks reljefas, nusisluoksniavimai, pleiskanojimai, greičiausiai jūsų odai stipriai trūksta drėgmės.“ – sako dermatologė.

A. Dumbliauskienė sako, kad labai svarbu pažinti ir tinkamai prižiūrėti savo veido odą, nes net ir didžiausias riebiaodis gali dehidraduoti: „Net riebiausia oda gali prarasti drėgmę. Ir teisingas kelias būtų drėkinti ją, bet nepulti jos maitinti. Jeigu toks riebiaodis tą pleiskanojimą priims kaip sausos odos požymį, ir nusipirks kažkokį „rich“ kremą ar aliejuką tom pleiskanom, jis odos nepadrėkins, tik dar pablogins situacijąׅ.“ Jeigu riebaus/mišraus tipo oda pradeda šerpetoti, jai reikia lengvo ir aktyvaus drėkiklio, o ne maitinimo. Drėgmės netekusią riebią ar mišrią odą geriausia drėkinti lengvomis kaukėms, specialiais drėkinančiais serumais, mišriai odai skirtais kremais ir procedūromis.

Pas gydytoją registruokitės internetu www.manodaktaras.lt