Kaip gydyti nosies, ryklės, ausų ligas, gydytoja I.Tamošaitienė konsultuoja ir nuotoliniu būdu

Gydytoja otorinolaringologė Inga Tamošaitienė konsultuoja ir nuotoliniu būdu / Asmeninio albumo ir 123RF nuotr.
Autorius: Auksė Kontrimienė
Publikuota: 2020-05-27 14:15
Otorinolaringologas yra gydytojas, kuris gydo nosies, ryklės ir ausų ligas. Gydytoja Inga Tamošaitienė karantino laikotarpiu ligonius konsultuoja telefonu – jai tenka padėti pacientams, besiskundžiantiems gerklės, ausų skausmais, nosies užgulimu, klausos sutrikimais, gastroezofaginio refliukso paūmėjimu ir kitokiomis sveikatos problemomis.

Kaip pasakoja gydytoja otorinolaringologė, telefonu konsultuoti yra pakankamai sudėtinga. Visgi yra sveikatos problemų, kurios negali laukti karantino pabaigos.

Pacientui tikrai paprasta užsiregistruoti internetu, jam tereikia pasirinkti tinkantį laiką. Gydytojas tuo laiku ir paskambina ligoniui. Ar nėra sudėtinga diagnozuoti neapžiūrėjus pacientų? „Visų sričių specialistams yra sudėtingiau konsultuoti, neapžiūrėjus paciento gyvai. Taip pat ir gydant ausis, nosį ar gerklę, – sako I.Tamošaitienė, – kai kurie pacientai atsiunčia nuotraukas elektroniniu paštu, jos ir padeda tiksliau nustatyti ligą“.

Kai kurie pacientai atsiunčia nuotraukas elektroniniu paštu, jos ir padeda tiksliau nustatyti ligą.

Telefonu konsultuojanti gydytoja pastebi, kad pacientai šiuo nelengvu laikotarpiu yra kiek labiau sunerimę dėl sveikatos paslaugų teikimo galimybės. „Pacientai yra žmonės, kuriems reikia pagalbos, todėl negalėčiau išskirti jų pagal amžių ar lytį: kreipiasi ir suaugę, ir vaikai“, – tvirtina I.Tamošaitienė.

Otorinoloringologė IngaTamošaitienė
Otorinoloringologė IngaTamošaitienė

Dėl kokių sveikatos problemų dažniausiai kreipiasi pacientai? Pasak gydytojos otorinolaringologės, problemos labai įvairios: gerklės, ausų skausmai, nosies užgulimai, klausos sutrikimai, gastroezofaginio refliukso paūmėjimas, kuriam įtakos turi stresas ir kitos. Pacientai labai teisingai elgiasi nelaukdami karantino pabaigos – daugelį ligų būtina gydyti nedelsiant, nes gali kilti komplikacijos.

Turbūt visi esame susidūrę su sloga. Tai ypač aktualu, kai orai tokie permainingi. Neretai sloga komplikuojasi į sinusitą. „Sinusitui būdingi galvos ir veido skausmai, gausi pūlinga sekrecija iš nosies arba jos nebuvimas, nosies užgulimas, užnosinis sekreto tekėjimas per užpakalinę ryklės sienelę. Susidūrus su šia liga, būtina kuo skubiau kreiptis į specialistą, kadangi negydant sinusito, pacientas gali netgi likti neįgaliu“, – sako gydytoja I.Tamošaitienė.

Konsultacijos metu pacientui yra patogu, kad gydytojas visada gali išrašyti elektroninį receptą būtiniems vaistams įsigyti.

Pasak medikės, pavasarį sustiprėja ir sezoninės alergijos, sukeldamos nemenkus nepatogumus pacientams.

Ausies užgulimo priežastis gali būti elementarus sieros kamštis, gali būti ir žymiai rimtesnė patologija – klausos nervo uždegimas (kochlearinis neuritas). Pasak medikės, priežastys gali būti įvairios – nuo uždegimų iki traumų. „Pastaruoju atveju reikia skirti gydymą kuo skubiau, kad išvengtumėme negrįžtamų komplikacijų“, – įspėja I.Tamošaitienė. 

Kokį gydymą dažniausiai tenka skirti? Gydytoja sako, kad priklausomai nuo patologijos, tenka skirti įvairius vaistus: intranazalinį hormoną į nosį, paburkimą mažinančius priešalerginius vaistus, taip pat ir antibiotikus. Tad konsultacijos metu pacientui yra patogu, kad gydytojas visada gali išrašyti elektroninį receptą būtiniems vaistams įsigyti.

Užsiregistruoti gydytojos Ingos Tamošaitienės konsultacijai galite platfomoje manodaktaras.lt, paspaudę čia.