Kaip pasiruošti videokonsultacijai su gydytoju?

Videokonsultacija su gydytoju / 123RF nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-07 11:48
COVID-19 pandemija paskatino nuotolinės medicinos plėtrą. Karantino metu ribojant vizitus pas gydytojus, pacientai vis daugiau konsultuojasi telefonu. Registracijos pas gydytojus platforma manodaktaras.lt siūlo naują paslaugą – videokonsultacijas su gydytojais. Dalį sveikatos problemų galima išspręsti nuotoliniu būdu, taupant gydytojų ir pacientų laiką. Kaip pacientui pasirengti videokonsultacijai?
 1. Įsitikinkite, kad interneto ryšys geras
  Svarbu, kad gydytojas galėtų jus aiškiai girdėti ir matyti, sėkmingai vaizdo konsultacijai reikia gero interneto ryšio. Prieš vaizdo konsultaciją įsitikinkite, kad vaizdas ir garsas nestringa.
 1. Paruoškite aplinką
  Vaizdo konsultacijai pasirinkite ramią namų vietą, sumažinkite foninį triukšmą, sureguliuokite apšvietimą, venkite šviesos šaltinių virš galvos ar už jūsų, geriausia, kad šviesos šaltinis būtų už kameros, šviesa kristų ant veido.
 1. Iš anksto užsirašykite visus simptomus
  Prieš vaizdo konsultaciją su gydytoju užsirašykite visus simptomus, kad nepamirštumėte jų paminėti konsultacijos metu. Visa jūsų pateikta informacija labai vertinga gydytojui įvertinant diagnozę.
 1. Pasiruoškite savo sveikatos istoriją
  Virtualiai konsultuojantis gydytojas gali turėti ribotą arba jokios  informacijos apie jūsų sveikatos istoriją. Pasakykite vartojamų vaistų pavadinimus ir dozes, kitą svarbią informaciją apie sveikatą – ar esate alergiški vaistams, kada ir kokios operacijos buvo atliktos, dėl ko gulėjote ligoninėje.
 1. Nėra kvailų klausimų – nebijokite klausti
  Turite teisę žinoti, kas vyksta su jūsų kūnu, įsitikinkite, kad viską supratote, ką jums pasakė gydytojas. Jei ne, paprašykite pakartoti. Galite patys pakartoti gydytojo nurodymus tam, kad įsitikintumėte, jog supratote teisingai. Savais žodžiais apibūdinkite diagnozę, paskirtą gydymą. Jei neteisingai supratote, gydytojas jus pataisys.
 1. Dalyvaukite kaip gyvame pokalbyje
  Elkitės taip, tarsi būtumėte gyvoje konsultacijoje – klauskite, išsamiai papasakokite savo nusiskundimus, simptomus, atidžiai klausykitės. Būkite arti kameros, kad gydytojas galėtų jus matyti ir girdėti. Nebijokite pripažinti, kad gydytojų vaizdo konsultacijos jums yra neįprasta, išsakykite, jei jaučiate kokį nors diskomfortą ar nerimą dėl šios naujovės.

IŠBANDYKITE:
Nuotolines konsultacijas platformoje manodaktaras.lt teikia įvairūs specialistai: psichologai, kardiologai, dermatologai, urologai, ginekologai ir kitų sričių ekspertai.

Pacientai galės patys rinktis komunikacijos būdą. Užsiregistruoti į nuotolinę videokonsultaciją ar konsultaciją telefonu konkrečiai dienai ir valandai. Gydytojas susisieks su pacientu naudodamasis platforma manodaktaras.lt. Pacientui tereikės tuo metu būti prisijungus prie platformos. Į videokonsultaciją galite registruotis čia: manodaktaras.lt/gydytoju-nuotolines-konsultacijos. 

Manodaktaras.lt – pirmoji Lietuvoje registracijos pas privačius gydytojus sistema ir duomenų bazė, kurioje – 11 tūkst. gydytojų ir beveik 2 tūkst. gydymo įstaigų. Per manodaktaras.lt sistemą jau yra įvykę beveik 1 milijonas registracijų.