Karantinas baigiasi, tačiau kaukės lieka privalomos ten, kur yra kontaktas

Medicininė veido kaukė / Shutterstock nuotr.
Autorius: BNS, manodaktaras.lt
Publikuota: 2021-06-28 14:45
Liepos 1 d. šalyje pasibaigus karantinui, kaukės liks privalomos vietose, kur teikiant paslaugas yra kontaktuojama su kitais žmonėmis, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Nuo šiol kaukės privalomos yra ten, kur yra kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo, tačiau Vyriausybė, svarstydama į nutarimą taip pat įtraukė ir nuostatą, kad vis tik labai yra rekomenduojama ir uždarose erdvėse naudoti kaukes ten, kur yra vidinis įstaigų gyvenimas, ne tik, kur teikiamos paslaugos“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

Kaukės lieka privalomos viešajame transporte, prekybos vietose, viešojo sektoriaus institucijose.

Jis pabrėžė, kad tikslesni reikalavimai bus nustatyti operacijų vadovo sprendimais artimiausiu metu.

„Pagrindinė žinutė yra – nieko šiandien nepainiokime, dauguma priemonių – praktiškai visos yra perkeltos iš karantino statuso į ekstremaliosios situacijos statusą, išskyrus mano paminėtą kaukių aspektą“, – kalbėjo ministras.

Covid-19 pacientus ligoninėse ir toliau bus draudžiama lankyti.

A.Dulkys pabrėžė, kad dėl galimybių paso nuostatos nesikeičia ir jis toliau bus reikalingas toms pačioms paslaugoms gauti: tiek renginiuose, tiek maitinimo įstaigose.

Ministro teigimu, ateityje galimos reikalavimų peržiūros ar patikslinimai.

Karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną, jis galios iki birželio 30-osios vidurnakčio. Nuo liepos šalyje liks galioti ekstremalioji padėtis.

Daugumą veiklos principų, tokių kaip švietimo paslaugų teikimas, pacientų lankymas ir kitų, taip pat numatoma reglamentuoti operacijų vadovo sprendimais.

„Kiekvienu atveju bus parengtas operacijų vadovo sprendimas“, – sakė A.Dulkys.

Covid-19 pacientus ligoninėse ir toliau bus draudžiama lankyti, nebent tai būtų vaikai, terminalinės būklės pacientai arba lankytojai yra persirgę šia liga arba nuo jos pasiskiepiję.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.