Karantinas baigsis birželio 17 dieną, tačiau kaukės kol kas išlieka

Apsauginė veido kaukė / 123RF nuotr. / 123RF.com nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-06-10 18:22
Vyriausybei nuo birželio 17 dienos atšaukus karantiną, premjeras sako, kad kol kas reikalavimai dėvėti kaukes viešajame transporte, masiniuose renginiuose išlieka, o pakeitimus po savaitės galės priimti sveikatos apsaugos ministras.

„Yra rekomendacijos operacijų vadovo – jis niekur nedingsta, jo funkcija išlieka. Ribojimai, kurie yra numatyti šiandien dėl asmens apsaugos priemonių dėvėjimo, jei mes kalbėtumėme apie transportą, apie masinio susibūrimo vietas – tas išlieka“, – trečiadienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

Anot jo, lankytojų skaičiaus ribojimai maitinimo įstaigose taip pat kol kas išlieka, bet premjeras neatmetė, kad artėjant karantino pabaigai „gali būti pokyčių“. Dėl jų pasibaigus karantinui taip pat spręs ministras Aurelijus Veryga. „Tai priklausys nuo realios situacijos“, – sakė S.Skvernelis.

Premjeras sako, kad „vis daugiau turime duomenimis pagrįstų įrodymų“, kad kaukės padeda apsaugoti nuo užkrato kitus, todėl ragino jas dėvėti net ir jei neliks prievolės.

„Jauskime atsakomybę už kitus, saugokime, ir manau, kad tų rekomendacijų ir privalomų sąlygų, kurios išlieka pagal operacijų vadovo sprendimą, reikia laikytis ir vykdyti jas – tai tikrai padės“, – sakė jis.

Prioritetas – nuotoliniam ambulatorinių paslaugų teikimui

Gydymo įstaigų veikla turės būti organizuojama reguliuojant pacientų ir lankytojų srautus, prioritetas teikiamas nuotoliniam ambulatorinių paslaugų teikimo būdui, o tiesioginis kontaktas su pacientu galimas tik tuomet, kai paslaugos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu dėl paciento būklės ar esant poreikiui atlikti išsamesnius tyrimus.

Gydymo paslaugos gali būti teikiamos tik tada, kai įstaigos parengia ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru suderina įstaigos planinių stacionarių ir ambulatorinių paslaugų planą.

Vyriausybė nuo birželio 17 dienos atšaukė dėl koronaviruso pandemijos įvestą karantiną, tačiau kaip įrankį koronaviruso valdymui paliko vasario pabaigoje šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją.

Vėlinamas amžius susirgti koronavirusu

Lietuvoje rizikos susirgti koronavirusu amžius vėlinamas nuo buvusio 60 iki 65-erių. Taip nuspręsta įvertinus šalies sergamumo COVID-19 ir mirtingumo statistiką, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Tai yra susiję su sergamumo ir mirtingumo bei pasekmių statistine situacija mūsų šalyje. Jei anksčiau rėmėmės kitų šalių praktika, Pasaulio sveikatos organizacija, dabar šie duomenys yra jau pagrįsti Lietuvos praktika“, – trečiadienį Vyriausybėje teigė premjeras.

Anot jo, Vyriausybės patvirtintame koronaviruso valdymo strategijos priemonių plane atsisakoma ir formuluotės „rizikos grupė“, ją keičia formuluotė „riziką susirgti patiriantys asmenys“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.