Kaukės atvirose erdvėse nebėra privalomos, išskyrus kai kurias vietas

Vilniaus gatvės sušvelninus karantiną/ Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: manodaktaras.lt
Publikuota: 2020-05-13 12:52
Vyriausybė dar labiau sušvelnino karantino sąlygas: lauke galima nebedėvėti kaukių – veido apsaugos priemonės nebėra privalomos, jos tik rekomenduojamos. Toliau kaukes reikės dėvėti viešose uždarose erdvėse.

Numatyta, kad kaukės atvirose vietose lieka rekomendacija, bet nėra privalomos, išskyrus susibūrimo vietas:
1. turgavietes ir kitas viešas prekybos vietas,
2. viešojo transporto stoteles,
3. renginius,
4. ekskursijas.

Kaukes toliau reikės dėvėti viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo vietose, taip pat sportuojant.

„Kaukių dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas – tik rekomenduojamas. Kaukių taip pat nebereikės dėvėti sportuojant uždarose erdvėse: ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems kitiems“, – dar prieš Vyriausybės sprendimą trečiadienį feisbuke paskelbė premjeras Saulius Skvernelis. 

Tiesa, jis ragina gyventojus kaukes dėvėti ir toliau, nes tai sumažintų koronaviruso plitimo riziką. „Vienas iš sėkmingesnių mūsų pandemijos suvaldymo rezultatų, kad mes pakankamai drausmingai saugojomės, ir kaukių dėvėjimui tapus rekomendacija, yra siūlymas tos rekomendacijos laikytis, tai sumažintų riziką“, – sakė S.Skvernelis.

Šie pasikeitimai įsigalioja ketvirtadienį.

Taip pat nuo dviejų iki penkių padidintas asmenų skaičius, kuriam leidžiama lankytis parkuose ar kitose atvirose viešosiose vietose lankytis, išlaikant atstumą, vengiant tiesioginio fizinio kontakto. Artimieji giminaičiai ir iki šiol galėjo būti didesnėmis grupėmis.

Taip pat nuo pirmadienio leidžiamas lankytojų aptarnavimas viešojo maitinimo įstaigų viduje. Dabar gali dirbti tik lauko kavinės, barai, restoranai, taip pat galima gaminti maistą išsinešti. Numatyta, kad viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla leidžiama nuo 8 iki 22 valandos. Darbo laiko ribojimas netaikomas aptarnaujant lankytojus lauke bei maistą pristatant. 

Vyriausybė jau anksčiau buvo leidusi nuo gegužės 18 dienos atnaujinti veiklą sporto klubams, leidžiant treniruotes su treneriu iki dešimties žmonių, individualias treniruotes, o trečiadienio sprendimu nuo 10 iki 5 kv. metrų sumažino vienam lankytojui turintį tekti plotą. Analogiškai plotas vienam lankytojui sumažintas reginiams lauke.

Nuo gegužės 30 dienos taip pat leidžiama atnaujinti profesionalaus sporto varžybas, tik be žiūrovų. Taip pat bus leidžiami ir renginiai tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, kuomet dalyvauja ne daugiau kaip 30 žiūrovų ir išlaikomas nustatytas atstumas tarp jų. Vyriausybės nutarimu, analogiški reikalavimai bus taikomi ir asmeninėms šventėms: nuo šios datos jos leidžiamos viešose atvirose ir uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei 30 asmenų.“

Visuotinis karantinas Lietuvoje įvestas kovo 16 dieną, jis pratęstas iki gegužės 31 dienos. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga laikosi pozicijos, kad karantino režimas greičiausiai bus tęsiamas ir po gegužės 31 dienos ir šalyje išliks „ilgokai“.

Šaltinis: BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.