Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro laboratorija / BNS nuotr.

Kaune nustatyta 18 koronaviruso atvejų: visi asmenys – iš Uzbekistano

Autorius: Manodaktaras.lt | Publikuota: 2020-07-14 21:55
Kaune įmonėje „Hegelmann Transporte“ antradienį registruotas koronaviruso protrūkis – infekcinė liga iš viso nustatyta 18 asmenų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Visi minėti asmenys atvyko iš Uzbekistano. Apie du užsikrėtusius asmenis buvo pranešta prieš porą dienų“, – teigiama pranešime.

Anot ministerijos, pirminiais duomenimis, visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti į tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę.

Kaip teigia SAM, šiuo metu visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis. NSVC darbuotojai taip pat atlieka kitus būtinus veiksmus ligos protrūkiui valdyti.

Kaip naujienų portalui kauno.diena.lt teigė NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė, įmonė laikinai stabdo veiklą.

„Ją sustabdys, kol tyrimų rezultatų sulauks. Atliekama patalpų dezinfekcija“, – sakė O.Ivanauskienė.

Kaip rašo portalas, antradienį paimti tyrimo mėginiai dar 180 žmonių. Jie visi priskiriami jau žemai rizikai, tačiau laukdami rezultatų jie taip pat turi izoliuotis.

Apie pirmąjį atvejį šioje įmonėje NVSC pranešė praėjusią savaitę – ketvirtadienį, apie antrąjį – šį pirmadienį.

Oficialiais antradienio duomenimis, koronavirusu iš viso Lietuvoje užsikrėtė 1875 žmonės, tebeserga 213 asmenų. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.