Kauno klinikose mirė Covid-19 sirgusi gimdyvė

Operacija Kauno klinikose / LSMUL Kauno klinikų nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-10-28 13:51
Kauno klinikose trečiadienį mirė COVID-19 sirgusi 23-ejų gimdyvė, pranešė gydymo įstaiga.

„Mūsų manymu, pagrindinė mirties priežastis yra covid sukelta sunki plaučių pažaida“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė ligoninės Intensyviosios terapijos klinikos vadovas doc. dr. Tomas Tamošuitis.

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriaus vadovas prof. dr. Mindaugas Kliučinskas sakė, jog moteris nebuvo pasiskiepijusi. Jis paragino nėščiąsias pasiskiepyti nuo COVID-19 ir pabrėžė, kad skiepai neturi poveikio nėštumui.

„Skiepas yra saugus tiek nėštumo eigoje, tiek planuojant nėštumą, tiek planuojant vaisingumo procedūras – ir tai yra savo nuomonę išsakiusi Lietuvos akušerių-ginekologų draugija“, – kalbėjo M.Kliučinskas.

Pagimdė sveiką kūdikį

Jo teigimu, pacientė į ligoninę pervežta spalio 21 dieną iš Kauno ligoninės, blogėjant kvėpavimo funkcijai.

„Pacientė (...) pervežta iš Kauno ligoninės blogėjant kvėpavimo funkcijai, esant 39 savaičių nėštumui“, – sakė M.Kliučinskas.

Moters kūdikis buvo išnešiotas, jai atlikta cezario pjūvio operacija, kurios metu gimė sveika išnešiota mergaitė. Ja šiuo metu rūpinasi medikai, ji COVID-19 neužsikrėtusi.

Gimdymo skyriaus vadovo teigimu, moteris buvo sveika, nėštumo komplikacijų neturėjo.

Pacientė toliau buvo gydoma COVID-19 padalinyje, tačiau blogėjant moters kvėpavimo būklei, ji spalio 26 dieną perkelta į COVID-19 reanimaciją.

„Ji pateko ženkliai blogėjant būklei, progresuojant kvėpavimo funkcijos nepakankamumui. Buvo taikyti visi įmanomi ir šiuo metu įprasti kvėpavimo palaikymo, gydymo metodai, kurie pradžioje lyg ir davė rezultatą, tačiau vėliau, plaučių pažaidai labai greitai progresuojant, pacientė kitą dieną 11 valandą, po ilgai trukusio gaivinimo, mirė“, – sakė Intensyviosios terapijos klinikos vadovas.

Nėščiosioms COVID-19 pavojingesnis

Kauno klinikose šiemet gydyta per šimtą nėščiųjų, sirgusių sudėtingomis COVID-19 formomis.

„Visos moterys, kurios sirgo ir buvo gydomos Kauno klinikose, nėščiosios ar gimdyvės, sergančios COVID-19 infekcija, buvo nesiskiepijusios“, – sakė M.Kliučinskas.

Jo teigimu, šiuo metu Jungtinėse Valstijose yra apie 150 tūkst. nėščiųjų, kurios buvo skiepytos ir rezultatai rodo, jog jokių papildomų rizikų nei nėščiosioms, nei kūdikiams nekilo.

Tuo tarpu taip pat JAV atlikti tyrimai rodo, jog pati COVID-19 liga tiek nėščiosioms, tiek gimdyvėms yra pavojingesnė.

„Jos eiga yra daug sudėtingesnė, jos dažniau patenka į reanimacijas, jos dažniau miršta lyginant su to paties amžiaus ne nėščiomis moterimis“, – kalbėjo Gimdymo skyriaus vadovas.

Be to, M.Kliučinsko teigimu, viena iš dažnų COVID-19 ligos komplikacijų yra priešlaikinis gimdymas.

Tai pirmoji Lietuvoje COVID-19 sirgusios gimdyvės mirtis.

„Tai tikrai neįprastas ir tragiškas atvejis“, – sakė T.Tamošuitis.

Medikai reiškia užuojautą moters artimiesiems.

Doc. dr. Tomas Tamošuitis / Kauno klinikų nuotr.
Doc. dr. Tomas Tamošuitis / Kauno klinikų nuotr.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.